Reklam
Reklam

GÖLE İÇME SUYU ANALİZ RAPORU ONAYLANDI

GÖLE İÇME SUYU ANALİZ RAPORU ONAYLANDI
19 Şubat 2021 - 19:35
Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlık Laboratuvarı analiz raporunun sonuçlarına göre şehir şebeke içme suyunun içilebilir olduğunu ve onaylandığını söyledi.

Küresel Gazeteciler Konseyi Ardahan İl Temsilcisi Özkan Karakaya ve Göle Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ömer Turan’ın ziyaret ettiği Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, çalışmalarla ilgili bilgiler paylaştı.

Gazetemiz aracılığıyla Göle Kamuoyuna seslenen Başkan Gültekin, Göle şehir şebekesi içme suyu ile ilgili ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını, 17.02.2005 tarih ve 25730 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ‘İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmenliği’ne göre uygundur’ analiz raporunun geldiğini ve her vatandaşın gönül rahatlığıyla içme suyunu tüketebileceğini belirtti.

Göle Belediyesinin toparlanma sürecine girdiğini de açıklayan başkan Gültekin, “Belediyede mali disiplini sağlayarak yatırım projelerine ağırlık verdik. Dere ıslahı, kilit parke, içme suyu hatları, kademe, Güneş Enerji Sistemi, Hayvan pazarı, ağaçlandırma ve alt yapı çalışmalarında ciddi mesafe kaydettik. Şu an yazın yapacağımız proje çalışmalarının hazırlıklarını sürdürüyoruz. Projelerimiz tamamlandıktan sonra Ankara’da Milletvekilimiz Orhan Atalay’ın girişimleriyle takipçisi olacağız” dedi.

Göle’ye Tabur Komutanlığının geleceğini belirten başkan Gültekin, Millet Bahçesi projesinin önümüzdeki yazın başlayacağını, Göle ilçesine kalıcı eserler kazandırmak için çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.
 
Bu haber 2226 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum