Reklam
Reklam

GÖLE DİKEN ÜZERİNDE

GÖLE DİKEN ÜZERİNDE
06 Nisan 2021 - 17:55
Kovid-19 salgınının zirve yaptığı Göle ilçesine bağlı Sürügüden (Hıve), Çalıdere (Mıhkerek) köylerinde 10 günlük karantina kararı alınırken, Yavuzlar (Üçkilise) köyünde de 6 Nisan 2021 Salı günü saat 15.00 itibariyle karantinaya alınmış olup, köye giriş ve çıkışlar durduruldu.

Her gün yeni bir köyün karantinaya alındığı Göle’de, vatandaşların kurallara uymadığı ileri sürülürken, Valilik ve Kaymakamlık daha sıkı tedbirler uygulamak için harekete geçti. Göle’de yükselen vakalar nedeniyle Ardahan’ın kırmızıya geçtiği öğrenilirken, vatandaşların kurallara uymaktan başka şansının olmadığı bildirildi.

MUHTAR VE HEYETİ ARDAHAN’DA 14 GÜNLÜK KARANTİNAYA ALINDI

Senemoğlu Köyünde devam eden karantina kararının 5 gün daha uzatılmasına tepki gösteren Senemoğlu Köyü Muhtarı ve İhtiyar Heyeti, Göle Kaymakamlığına giderek Kaymakam Haluk Koç’la görüşmek istediler. Senemoğlu Köyü heyeti ile görüşmeyi kabul etmeyen Kaymakam Koç, karantina kararını hiçe sayarak ve karantina alanını terk ettikleri gerekçesiyle muhtar ve heyetini Ardahan’da yurda yerleştirilerek 14 günlük karantinaya aldırdı.

Senemoğlu köyünde karantina kararının uzatılması ardından köylülerin ve hayvanların ihtiyacını karşılamak için güvenlik güçlerinin denetiminde izinli olarak Göle Merkeze geldiklerini ileri süren Muhtar ve İhtiyar heyetine, yetkililerin yasal olarak hiçbir kolluk görevlinin karantina altında olan insanlara izin verme yetkisinin olmadığını belirttiler.
 
Bu haber 1829 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum