Reklam

Göle Derneği, Ardahanlı adayları destekleyecek

Göle Derneği, Ardahanlı adayları destekleyecek
16 Şubat 2019 - 13:17 - Güncelleme: 16 Şubat 2019 - 14:41

Ankara Göle Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Kızılateş, büyükşehirlerde aday olan Ardahanlılara sahip çıkılmasını gerektiğini belirterek, dernek olarak parti gözetmeksizin aday olan her Ardahanlıyı destekleyeceklerini dile getirdi.

Ankara Göle Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Kızılateş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kıymetli hemşerilerimiz; Hepimiz çeşitli nedenlerle doğup büyüdüğümüz topraklardan göç etmiş, hayatın doğal akışı içinde farklı şehirlerde hayatımızı sürdürmekteyiz. Her ne kadar doğup büyüdüğümüz topraklardan ayrı yaşıyor olsak da memleketimize olan sevgimizi ve aidiyet duygumuzu her daim muhafaza ettik. Yaşadığımız şehirde sayıları azımsanamayacak kadar çoğunlukta olan hemşerimiz, bir araya gelerek Ankara Göle Derneklerinin kuruluşunu gerçekleştirdi. Derneklerimiz, etkili ve örgütlü bir Sivil toplum Örgütü olma amacıyla kuruluşundan günümüze kadar aynı coğrafyanın fertleri olarak aramızdaki yardımlaşma ve dayanışma duygularını pekiştirmek, hemşerilerimiz arasında diyalogu arttırmak, birbirimizden haberdar olmak, geliştirdiğimiz sosyal projelerle memleketimizin sorunlarını gündeme taşımak ve bu sorunların çözümüne katkıda bulunmayı en önemli görevi kabul etmektedir. Bir Sivil toplum örgütünün gücü, etkisi ve lobi kabiliyeti örgütlenme ve sahiplenilme oranıyla doğru orantılıdır.”

ÖRGÜTLÜ HAREKET ETMEMİZ LAZIM

Örgütlenemeyen, bir araya gelemeyen, organize olamayan herhangi bir konuda toplumsal bir tavır ortaya koyamayan insanların sayısı ne kadar çok olursa olsun etki gücü olmadığını ifade eden Kızılateş, “Buradan hareketle Ankara Göle Derneği ve Ankara Göle Köy Dernekleri olarak, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Bütün hemşerilerimizi, bütün üyelerimizi başta büyük şehirler olmak üzere İl ve ilçelerde Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi ve Muhtar adayı olan hemşerilerimizi desteklemeye davet ediyoruz. Farklı sektörlerden çok sayıda hemşerimiz, hepimizi gururlandırarak hizmete talip olmuştur. Hangi siyasi görüşten olursa olsun göreve talip olan ve adaylığı açıklanan hemşerimizin bu başarısı bizlerin desteği ve çabalarıyla daha da anlamlı hale gelecektir. Çok sayıda hemşerimiz, her biri kendi alanında kendi başarı hikâyesini yazarak, hizmet yarışında ben de varım diyerek aday oldu. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa’dan aday olan hemşerilerimize siyasi parti gözetmeksizin sahip çıkılmasını, Göle’nin evlatlarına gereken desteğin örgütlü ve organize bir şekilde sunulması, elde edilen bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bu kapsamda Ankara Göle Kültür ve Dayanışma Derneği ve Ankara Göle Köy Dernekleri olarak İstanbul ve Bursa’daki adaylarımızı da ziyaret edip desteğimizi sunacağız” dedi.

GÜNÜMÜZDE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ GÜCÜ ÇOK FAZLA

 “Ankara Göle Derneği ve Ankara Göle Köy Dernekleri olarak 31 Mart 2019’da yapılacak seçimleri örgütlenmek ve yeniden yapılanmak adına bir şans olarak görmekteyiz” diyen Kızılateş,  “Bu kapsamda etkili olduğumuz bölgeleri tespit etmek amacıyla adrese dayalı envanter çalışması yapmaktayız. Böylece hangi bölgede kaç hemşerimizin bulunduğunu etki gücümüzü daha iyi anlayıp Dernek olarak herhangi bir konuda hemşerilerimize daha ciddi bir destek sunacak noktaya gelebileceğiz. Değerli hemşerilerimiz. Günümüzde Sivil Toplum örgütü olarak söz sahibi olmak, etkili lobi yapabilmek için elini taşın altına koyan, görev ve sorumluluktan kaçmayan sahip olduğu siyasi görüş ile ilgili aidiyet duyduğu partiye üyeliği olan ve aktif mücadele eden üyelerimizin olması elzemdir. Düşüncelerini aksiyona geçiren üye sayısı ne kadar fazla ise Derneklerimizin de etki gücü o kadar fazla olur. Sadece bir seçimde oy kullanıp kenara çekilmek değil bütün hemşerilerimizi siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinde daha aktif görevler almaya davet ediyoruz. Bu vesile ile bir kere daha bütün hemşerilerimizi başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Olmak üzere bütün il ve ilçelerdeki adaylarımıza destek olmaya davet ediyor. 31 Mart yerel seçimlerinin de aday olan bütün hemşerilerimize başarılar diliyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 1653 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum