Reklam
Reklam

GÖLE'DE PROTOKOL KRİZİ

GÖLE'DE PROTOKOL KRİZİ
29 Ekim 2020 - 13:33

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıl dönüm kutlamalarının yapıldığı Göle İlçesinde, CHP İlçe Başkanı Recai Özalp ve CHP İl Genel Meclis üyesi Vahit Atasoy’a protokolde yer verilmemesi nedeniyle kriz çıktı.

Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan CHP İl Genel Meclis üyesi Vahit Atasoy, yaşanan gelişmeleri siyasi iradeye saygısızlık olarak değerlendirdi.

Cumhuriyet Bayramı protokolünde siyasilere yer ayrılmamasına tepki gösteren Atasoy, AK Parti İlçe Başkanı Sinan Karatay ve AKP’li İl Genel Meclis Üyeleri İsmail Oğuzhan ve Doğan Yıldırım’a da yer verilmediğini ancak AKP’lilerin tepki göstermediğini söyledi.

Siyasi iradeye saygısızlık nedeniyle kutlamaları protesto ettiğini açıklayan Atasoy: “Protokolde yerimiz olmadığı için halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutladık ve alanda İlçe Başkanımızla birlikte ayrıldık. Bu protokol düzenini kim ayarlamış. Kaymakam Haluk Koç’un bu düzenden haber var mıdır? Biz halkı yani milli iradeyi temsil ediyoruz. Bu nezaketsizliği şiddetle kınıyor, Kaymakam Koç’tan konu hakkında açıklama bekliyoruz” dedi.
 

Bu haber 3069 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum