Reklam
Reklam

GÖLE'DE MUTASYONLU VİRÜS ALARMI

GÖLE'DE MUTASYONLU VİRÜS ALARMI
10 Mart 2021 - 17:04 - Güncelleme: 10 Mart 2021 - 21:15
Ardahan’ın Göle ilçesinde iki binada 2 kişinin korona virüsü testi pozitif çıktı. Her iki bina da mutasyonlu virüs iddiasıyla karantinaya alındı. Ardahan’ın Göle ilçesinde iki binada, yeni tip korona virüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.

Edinilen bilgilere göre Ardahan’ın Göle ilçesinde Salimbey mahallesinde bulunan 2 apartmanda oturan 2 kişinin korona virüs testi pozitif çıktı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, her iki apartmanda pozitif vaka ve temaslı sayısının fazla olması nedeniyle karantina kararı aldı. Karantinanın, yeni bir değerlendirme yapılıncaya kadar devam edeceği öğrenildi. Karantina sürecinde binada yaşayanların ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubunca karşılanacak.

POLİS EKİPLERİNDEN VATANDAŞA MASKE UYARISI

Yeni normalleşme sürecinde Kovit 19´un yüksek riskli bölge olduğu Ardahan´da polis ekipleri maske takmayan vatandaşları uyarırken Maskesi olmayan vatandaşa da maske verdi. Polis ekipleri, vatandaşların hem kendi sağlığını hem de başkanlarını sağlığını riske atmamaları konusunda sosyal mesafe ve maske kuralına uymaları gerektiğini söyledi.

Korona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında özellikle caddelerde kalabalık oluşturan vatandaşlara polis ekipleri, araçlarından anons yaparak, vatandaşlara kurallarına uyma ve maske takma konusunda anonslu uyarı yaptı. Ardahan´da Polis ekipleri tarafından sıkı tutulan denetimlerde devriye görevi yapan polis ekipleri Şehrin kalabalık kesimlerinde cadde ve sokaklarda dolaşan vatandaşlara hem kendi sağlığınız için hem de başkalarının sağlığını riske atmamaları için maskenizi takın uyarıları yaptı. Maskesi olmayan vatandaşa ise meşke verdi.
Reklam
Bu haber 2465 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum