Reklam
Reklam

GÖLE'DE KITLIK BAŞLADI, EYLEM VAR!

GÖLE'DE KITLIK BAŞLADI, EYLEM VAR!
09 Temmuz 2021 - 22:05
Son yılların en kurak döneminin yaşandığı bölgede hayvanlar aç kalırken beraberinde kıtlık da başladı. Özellikle Göle Merkezde tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçiler, hayvanların otlatılacağı alan bulamazken, boşaltılan askeri alanın hayvanlarının otlatılması için izin istiyorlar.

Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin’i makamında ziyaret eden hayvan sahipleri, boşaltılan askeri alanın hayvanlarının otlatılması için talepte bulundular. Askeri alanın Belediyeye ait olmadığını ve bu yerin Milli Emlak’ın tasarrufunda olduğunu belirten Başkan Gültekin, hayvan sahiplerini ikna edemedi.

Başkan Gültekin’e tepki gösteren hayvan sahipleri, soluğu Göle İlçe Kaymakamı Haluk Koç’un makamında aldılar. Burada dertlerini Kaymakam Koç’a anlatan çiftçiler,  yazışma ve görüşmelerinin ardından kendilerine gelecek haberi bekliyorlar.

Ot bulmaktan bitkin düşen ve aç kalan hayvanlar, alayın olduğu bölgeye sahipsiz bir şekilde otlamaya başladı. Askeri alana izinsiz girildiği gerekçesiyle nöbetçiler tarafından kapalı alana kapatılan hayvanlar aç ve susuz bir şekilde bekletilirken, hayvan sahiplerinin tepkisini çekti.

Hayvanların otlağı için çözüm arayan hayvan sahipleri, hayvan nahırını Cumartesi günü Göle Merkeze sürmek için eylem yapacakları öğrenildi. Öte yandan Belediye, Milli Emlak ve Tigem arazilerinin hayvanların otlatılması için taleplerini ilgililere sunan hayvan sahipleri, eylemi Türkiye gündemine taşımaya çalışıyorlar.
 
Bu haber 1810 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Oko
    3 hafta önce
    Bu insanların yaptıklarını görmezden gelen yetkilerin Allah belasını versin. Diyecek sözüm yok.burdaki hayvanlar kıtlık var diye halk ucuza satıyorlar sonra dışardan on katı pahalı ithal getiriyorlar yazıklar olsun