Reklam
Reklam

Göle'de devrimci Başkan

Göle'de devrimci Başkan
03 Mayıs 2020 - 13:45

Recai Özalp'ın göreve gelmesiyle birlikte yoğun bir tempo ile çalışan Cumhuriyet Halk Partisi Göle İlçe Örgütü, ekim döneminde olan çiftçilere yardım ederek, onlarla birlikte ekim yaptı. CHP Göle İlçe Örgütü bugüne dek bölgede hiç olmayanı yaparak, tarım ve üretim konusunda Göle halkını teşvik amaçlı pilot köy olarak seçtiği Samandöken (Sinot) köyünde imkanı olmayan bir vatandaşın 15 dönümlük iki parçadan oluşan tarlasına arpa ve buğday ekerek örnek bir davranışta bulundular.
CHP Göle İlçe Başkanı Recai Özalp yapmış olduğu açıklamada AKP'nin tarım politikalarını eleştirerek, Ardahan'a 20 ton tohum dağıtılmasını çiftçiyle dalga geçildiğini belirterek İktidar Partisi Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ı eleştirdi.

Göle CHP İlçe Örgütü Başkanı Recayi Özalp'ın konu ile ilgili yaptığı açıklaması şöyle; “Cumhuriyet Halk Partisi Göle İlçe Örgütü Yönetim Kurulu olarak 31 Mart Belediye Başkan Adayı Özel Özen, İl Genel Meclis Üyesi Vahit Atasoy, Kadın Kolları Başkanı Evren Atalay, Gençlik Kolları Başkanı İlker Demir, Köprülü Belde Teşkilat Başkanı Yüksel Bozkurt ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Tekin Aydın olmak üzere ortaklaşa hazırlanan sosyal sorumluluk projesi olarak ilçemiz Samandöken köyü pilot köy seçilmiş olup ve bu köyde bir vatandaşımızın 5 dönüm arpa tarlası 10 dönüm buğday olmak üzere toplamda 15 dönüm örnek tarla ekim işi yapılmıştır. Burada amaç tarıma ve üretime dikkat çekmek, Tarım ve Üretimin önemini halkımıza anlatmak ve halkımızı üretime teşvik etmektir. Tarım ve Orman Bakanlığının Ardahan İline 20 ton hibe tohumu vermesi kabul edilir bir durum olmadığı, adeta çiftçiyle dalga geçercesine bir miktarı göndermesi olumsuz etki yapmıştır. Burada anlaşılıyor ki Tarım ve Orman Bakanlığının vermiş olduğu hibe tohumdan Ardahan ili yeteri kadarıyla destek alamamıştır. Buda gösteriyor ki AKP Ardahan milletvekili Orhan Atalay ile birlikte Ardahan tarımı iflas etmiş durumda gözükmektedir.”
 

Bu haber 3464 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum