Reklam
Reklam

GÖLE'DE BÜYÜK SORUN ÇÖZÜLDÜ

GÖLE'DE BÜYÜK SORUN ÇÖZÜLDÜ
18 Ekim 2020 - 17:50

Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, ilçenin en büyük sorunu olan Kazım Karabekir Mahallesinde yılların ihmali olan dere ıslah çalışmasında sona gelindiğini söyledi. 

Gazetemizin imtiyaz sahibi Özkan Karakaya ile birlikte Belediye çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Gültekin, “Göle’de içme suyu sıkıntısı yoktur. Geçmişte hizmet gitmeyen sokaklara bile alt yapı yaptık ve kilit parke döşedik. Tasarruf tedbirleri kapsamında az para ile çok hizmet üretiyoruz. Merak eden olursa gelip yerinde inceleyebilir. Yeni TOKİ bölgesini kanalizasyon belasından kurtardık. Yeni TOKİ’nin içinde de kilit parke döşedik. Sel baskınlarına karşı Yeni TOKİ’nin üst bölgesinde ıslah çalışması gerçekleştirdik. Kum ocağımız sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kademe birimi Belediyemiz için büyük bir değer oldu. Eskiden yapılan yollar çabuk bozuluyor ancak bizim yollarımız gayet sağlam bir şekilde yapılıyor. Kazım Karabekir Mahallesini hem bataklıktan hem de pis kokudan kurtardık. Dere ıslahının yanında kanalizasyon borularını da döşedik. Kazım Karabekir Mahallesi pis kokudan ve bataklıktan kurtulmuş oldu. Her evin gideri kanalizasyona bağlandı. Biz hizmet etikçe mutlu oluyoruz. İnsanlarımızın yüzündeki güzel gülümsemeleri de görünce Allah’a şükrediyoruz. İnsanlarımızın yüzünü güldürmekte onların varsa sıkıntıları bu sıkıntılardan kurtarabilmek en önemli hizmettir” dedi. 

Göle-Ardahan yolu üzerinde bulunan Belediye çayırı üzerinde 21 dönüm araziye ihalesi gerçekleşen 2 kilovatlık Güneş Enerjisi Santrali kurulacağını da belirten Başkan Gületkin, Aralık ayında bitirilmesi hedeflenen Güneş Enerjisi Santrali’nden üretilecek Enerjinin Aras Elektrik aracılığı ile satışa sunulacağı belirtti.  

Bu haber 2387 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Şahin Tahiroglu
  1 hafta önce
  Bay başkan... kamulastirmasiz zorla el koyduğun su borusu geçirdiğin arazilerin kamulaştırma bedelini öde,Topu Akın IsmIloğluna atıp, kaçma aksi halde hukuki yönden gereğini yapacağız haberin ola. O arazilerin ne senin nede seni pohpohlayanlarin babasının malıdır.
 • Şahin Tahiroğlu
  1 hafta önce
  İnsanların tarlalarını kepçe ile delik deşdik edip su borusu çektin.arazilere kamulastirmasiz zorla el koydun. Bunu marifet edip su sorunu yoktur diyorsun bay başkan
 • yasin KAYIKÇI
  1 hafta önce
  helal olsun başkanım yokluktan varlık üretiyorsunuz tebrikler
 • Osman ERDEM
  1 hafta önce
  İlhan Başkanı tebrik ve takdir ediyoruz. İyi bir Göle sevdalısıdır. ALLAH C. C. muvaffak etsin.