Reklam
Reklam

Göle'de bir iyi, birde kötü haber

Göle'de bir iyi, birde kötü haber
06 Mayıs 2020 - 14:55 - Güncelleme: 06 Mayıs 2020 - 15:37

Sudan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeden evine gönderilen 55 yaşındaki Göleli Mehmet Hanefi Aydın, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın Bakan Koca ile yaptığı telefon görüşmesi ardından  Sudan’a gönderilen ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.

Aydın'ı taşıyan ambulans uçak, ilk olarak planlanan şekilde Antalya'da ikmal yaptıktan sonra, saat 20.20'de Atatürk Havalimanı'na indi. Koruyucu kıyafetli sağlık görevlileri tarafından uçaktan alınan Mehmet Hanefi Aydın, yapılan kontrollerin ardından ambulansla Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aydın'ın çocuklarının sosyal medyadan yaptıkları çağrı üzerine, Sudan'daki hastanın Türkiye'ye getirilmesi için ambulans uçak gönderilmesi talimatı vermişti.

GÖLE'YE NAZAR DEĞDİ

İlçeye bağlı Küçük Altunbulak köyünde bir kişide çıkan Koronavirüs Covid-19 salgını ardından Göle Belediyesinde çalışan bir personelde de koronavirüs şüphesi çıkması Göleleri tedirgin ederken, Başkan İlhan Gültekin Belediyeyi yeniden dezenfekte etti. Covid-19 şüphesiyle Ardahan Devlet Hastahanesine sevk edilen S.G'den tespit edilen viürs nedeniyle yakın ailesi ve Belediye çalışanlarından 6 kişi karantinaya alındı. 


Bu haber 4678 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum