Reklam
Reklam

GÖLE'DE 3 ADET TAZİYE EVİ HİZMETE GİRDİ

GÖLE'DE 3 ADET TAZİYE EVİ HİZMETE GİRDİ
13 Şubat 2022 - 20:39 - Güncelleme: 14 Şubat 2022 - 13:33
Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Kubilaybey, Fevzi Çakmak ve Kazım Karabekir Mahallelerine taziye evi kazandırdıklarını söyledi. Başkan Gületin, Salimbey Mahallesine ise yeni bir taziye evi kazandırmak için çalışmalarının sürdüğünü aktardı. 

Göle ilçesinde çadırları ortadan kaldırdıklarını belirten Başkan Gültekin: “Maliyeden atıl durumda olan binayı tahsisli olarak belediyeye kazandırdık, tadilatını yapıp, Fevzi Çakmak Mahallesine Taziye Evi kazandırdık. Yine Özel İdareye ait olan eski Milli Eğitim lojmanlarının yerini de Göle Belediyesine aldık. Hemşehrimiz iş insanı Sait Üstündağ’ın katkılarıyla Kubilaybey Mahallemize de taziye evini yaptık ve halkımızın hizmetine sunduk” dedi.  

Göle Belediyesine ait olan ve Kazım Karabekir Mahallesinde bulunan cezaevinin yerine de taziye evi kazandırdıklarını açıklayan Başkan Gültekin, “Salimbey Mahallesine de taziye evi kazandırmak için çalışmalarımız sürüyor. Artık vatandaşımız çadırlarda değil, daha nezih ortamlarda düğünlerini, taziyelerini, sünnetini ve kınasını ücretsiz bir şekilde yapabilmektedir. Hizmete aldığımız 3 adet taziye evi aynı zamanda sosyal tesis olarak halkımıza hizmet vermektedir. Taziye evlerinin yapımında Mahalle Muhtarlarımızdan Cevdet Aydın, Remzi Temur ve Ruşen Budak'a çaba ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı. 
Reklam
Bu haber 2951 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum