Reklam

GÖLE CHP'DEN SUÇ DUYURUSU

GÖLE CHP'DEN SUÇ DUYURUSU
12 Nisan 2020 - 16:24

Göle eski Belediye Başkanı Akın İsmailoğu tarafından suçlanan ve mevcut Belediye Başkanı İlhan Gültekin'in yanıt vermesi ile başlayan tartışmaya CHP Göle ilçe başkanı Recai Özalp’da katılarak suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. 

İddialarla ilgili Cumhuriyet Savcısının dava açması gerektiğine dikkat çeken Başkan Özalp, ilgili konularla ilgili hazırlık yaptığını belirterek yayınladığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

“Değerli hemşerilerim, bilindiği gibi iki günden beri ilçemizde yerel basında gündeme gelen böyle devam etmesi halinde ulusal basında yer alacak kadar haber değeri olan AKP eski Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu ve yeni Belediye Başkanı İlhan Gültekin arasında geçen karşılıklı suçlamalar artık havada uçuşmaya başlamıştır. Aslında bu konuya AKP Ardahan Millet vekili sayın Orhan Atalay’da dahil olmalıydı, çünkü üçlü saç ayağı bu ilçe yönetimine hakimdi. Milletvekilinin bu tartışmanın dışında kalması manidardır. Oysaki hep birlikte bu ilçeye zarar verdiler. İlçemizi adata ters çevirerek içini boşalttılar. Şunun aksini biri bana söyleyebilir mi? Dönemin İlçe Başkanı İlhan Gültekin’in ve Milletvekilinin bu işlerde haberi yoktu deme şansının olduğunu düşünmüyorum. Sayın Akın İSMAİLOĞLU 5 yıl belediye başkanlığı yaptı ilçemiz 10 yıl geri gitti, 5 yılda sayın Gültekin yapar bir 15 yılda o geri gitmesine sebep olur.

Sevgili Göle halkı, bizler zaman zaman gerek kamuoyuna yazılı açıklamalar yaparak gerekse sohbet esnalarında yanlışları hep anlatmamıza rağmen hemşehrilerimizin bir kısmı buna inanmış bir kısmı da inanmayarak yerel seçimlerde futbol takımı tutar gibi AKP tutarak bunlara oy vermemişlerdir. Göle Belediyesi eski ve yeni Başkanları zaten kendileri tarafından yapılan işleri ve harcanan paraları karşılıklı suçlamalarla açıklamışlardır. Bunları burada benim uzun uzadıya açıklamama gerek yoktur. Bahsedilen paralarla yeniden bir Göle İnşa edile bilirdi. Karşılıklı yapılan iddialara göre burada açık açık bir yolsuzluk ve evrak sahtekârlığının yapıldığı görülmektedir. Karşılıklı yapılan suçlamalar ise suç duyurusu niteliğindedir. Göle Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile alakalı olarak dava açmalıdır.

Bizler Göle halkı olarak hakkımızı aramak için yapılan bu yolsuzluk ve hukuksuzluğun hesabını sormak için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmak en doğal hakkımızın olduğunu unutmamalıyız. Biz siyasi parti olarak ilerleyen zamanlarda karşılıklı iddialara dayalı olarak konuyu yargıya taşımaya yönelik bir hazırlık içinde olduğumuzu da burada Göle halkı ile paylaşmak zorunda olduğumuzu bildirmek istiyoruz.”

Haber: Ömer Turan
    

Bu haber 1635 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum