Reklam
Reklam

GENÇ PARTİ'NİN TRABZON KALESİ YIKILDI

GENÇ PARTİ'NİN TRABZON KALESİ YIKILDI
03 Nisan 2021 - 19:24
2019’dan itibaren Genç Parti Trabzon il başkanlığı görevini yürüten Başkan Erkan Armutçu,  3 ilçe ile birlikte Genç Parti görevlerinden istifa ettiler.

Trabzon’un sevilen iş insanı olan genç ve başarılı siyasetçi Erkan Armutçu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada istifa gerekçesini parti içinde gruplaşma ve Cem Uzan'ın kongrede kardeşi Murat Hakan Uzan'ı Genel Başkan ilan etmesi olarak gösterdi.

Ardahan Haber gazetesine istifa kararı ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Armutçu, “Yaşanan bu gelişmelere bağlı olarak Trabzon teşkilatı  ve teşkilatın il başkanı şahsım  Erkan Armutçu  basta olmak üzere  tüm  teşkilatlar  ayrılmıştır. Genç Parti'nin Trabzon il teşkilatı demokratik kapsayıcı dinamik devlet  anlayışı ile hareket etmiş geleceğe  dönük projeler üretmiş, halkın derdine deva olacak şekilde ilini ve ülkesini ileriye taşıyacak çalışmalara imza atmıştır. Ortak akılla hareket ettiğimiz Trabzon teşkilatımın tamamı gönüllü, siyaseti bilen,  toplumun içinde  ve toplumun güven  duyduğu  kişilerden seçilmiştir. Bugüne kadar Genç Parti’yi ayakta tutan şahsımın önderliğinde yeni bir siyasi partiye katılım noktasında karar almıştır. Şartlar olgunlaşır ve yeni bir siyasi partiye katıldığımız zaman Trabzon halkana yakışır siyaset yapacağımızı şimdiden temin eder geçmiş parti yöneticilerine teşekkür eder ve bu vesile ile tüm Trabzon halkına saygılarımızı  iletiriz” dedi.

Başkan Armutçu, istifa kararı ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Genç Parti Trabzon İl Başkanlığı olarak Kasım 2019 tarihinden bugüne kadar faaliyet gösterdik. İl başkanlığı olarak ekibimizi ilimize hizmet ve Trabzon’un bir mozaiği olacak şekilde oluşturmaya gayret ettik, derdi vatan millet olan ülkesine hizmet etmek isteyen samimi güzel insanlardan yönetim oluşturduk ve yola çıktık. Bütün Türkiye İl teşkilatları olarak mecliste grubu bulunan siyasi partilere nazaran büyük emekler vererek daha aktif siyasi çalışmalar da bulunduk.

Fakat partinin Genel Merkezinde oluşan gruplaşma, Genel Başkan Sn. Cem Uzan'ın büyük kongrede kardeşi Murat Hakan Uzan'ı genel başkan ilan etmesi, parti ile alakası olmadığını düşündüğüm bazı yöneticilerin var olması, İl Başkanları toplantısında yaz gününde bizler saygıdan ve resmiyetten dolayı takım elbise ile terlerken karşımıza Tişört kot pantolonla gelip konuşma yapan Genel Başkan yardımcısı ben ve bütün İl başkanlarına saygısızlık ettiği halde görevde bulunması, görevini layıkıyla yerine getiren kongrelerde sağlık problemleri olmasına rağmen tansiyonu çıkana kadar partiyi ve genel başkanı savunan Bülent Barut'un MYK üyeliğine düşürülmesi nedeniyle ben ve yönetimim 3 ilçe teşkilatıyla birlikte Genç Parti'den ayrılma kararı aldık.”
Bu haber 1207 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Emirhan aydın
  3 ay önce
  Baskanım geri dön
 • Emre
  3 ay önce
  Üzüldük başkan her zaman yanındayız
 • Seda
  3 ay önce
  Erkan bey partiyi çok iyi temsil etmiştiniz emeğiniz çok büyük sizle gurur duyduk gurur duymayada devam edeceğiz başka partilerde görmek üzere selamlar.
 • Merve
  3 ay önce
  Başkanım parti sizle güzeldi bu işin üstesinden çok iyi gelmiştiniz sizin emeğiniz çoktur hayırlısı olsun umarız başka partilerde sizleri görürüz çok üzgünüm partiyi sevdiren Erkan başkanım
 • Halil göker
  4 ay önce
  Sayın Erkan Bey şahış olarak tanıdığım süreç içersinde sizin gerek küçükle küçük büyükle büyük oldunuz konuşmalarınızda ve verdiğiniz hak hukuk ve adaletli olmaya çalıştığınızı bilirim biz sizi genç parti için değil siz olduğunuz için sevdik yürüdüğünüz bu yolda başarılarınızın devamını dilerim.
 • Halil göker
  4 ay önce
  Sayın Erkan Bey şahış olarak tanıdığım süreç içersinde sizin gerek küçükle küçük büyükle büyük oldunuz konuşmalarınızda ve verdiğiniz hak hukuk ve adaletli olmaya çalıştığınızı bilirim biz sizi genç parti için değil siz olduğunuz için sevdik yürüdüğünüz bu yolda başarılarınızın devamını dilerim.
 • Murathan
  4 ay önce
  Genç partiyi sevdiren adam da gitti yazık ...
 • Melek
  4 ay önce
  Başkanım partimiz adına ayrılma kararınıza çok üzüldüm gönül isterdi ki hep beraber omuz omuza ülkemizin geleceği adına birlikte mücadele edelim nasip değilmiş başarılarınızın devamını diler hayatta başarılar dilerim