Reklam
Reklam

GENÇ PARTİ'NİN TEKLİFİ CİDDİYE ALINMADI

GENÇ PARTİ'NİN TEKLİFİ CİDDİYE ALINMADI
29 Ağustos 2020 - 17:22

Eski Başkan Cihan Çoban’ın partiyi bırakmasıyla dağılma sürecine giren Genç Parti Genel Merkezi, istifa furyasının önüne geçmek için süreci kontrol altına almaya çalışıyor. İki Genel Başkanı olan ve ikisinin de sürgün olduğu Genç Parti’nin Ankara’da Genel Merkez binasının bulunmadığı, partiye sırayla başkanlık eden Cem ve Hakan Uzan’ın partiye para göndermediği, MYK Üyelerinin kendi imkanları ile Genel Merkez Binasını kuracakları öğrenilirken, Uzan’ların Türkiye’ye gelmemeleri, kalan teşkilatlar arasında soru işareti ve korkuya neden olmaktadır.
 
Türkiye’de esamesi okunmazken Ardahan İl teşkilatı vasıtasıyla gündem olan, Genç Parti’yi 6 yıl boyunca sırtlayarak Türkiye gündeminde tutup ve başarılı çalışmalara imza atan Genç Parti Ardahan İl Yönetiminin ani istifasıyla boşalan parti için başkanlık arayışı sürerken, Genel Merkezin, ‘Partiyi kuracak yeni İl Başkanın tüm masrafları kendi cebinde karşılayacak, il ve ilçe yönetimlerini kurup, kongreleri yine kendi cebinde harcayacak’ teklifi Ardahan Kamuoyunda kabul görmedi. Genel Merkezin şartlı teklifi Ardahan’da olumlu karşılanmadı.
 
Genel Merkezin, Ardahan’da Genç Parti Ardahan İl başkanlığının kurulması için komşu ve diğer il başkanlarına,  ‘Ardahan’da hatır gönül ilişkisi ile başkan bulmaları istenirken,  İl başkanlarının bu talebe cevabı olumsuzlukla sonuçlandı. İl Başkanları: “bizde cebimizden para verdik ama Ardahan farklı, çünkü başarılı il yönetimi vardı, onların partiyi bırakması ile partiye yeni taliplinin olmayacağını, parti genel başkanı ve genel merkeze bilgi ilettiği ileri sürüldü.
 
Öte yandan Genç Parti Ardahan İl Başkanlığına talipli olan bir kişinin, Genel Merkez tarafından masrafları kendi cebinizden harcayın, biz para göndermiyoruz’ çıkışı üzerine ilgili kişi bu teklife gülerek cevap verdiği, bu talepten vazgeçtiği ve yeni kurulan bir partiye arkadaşlarıyla birlikte üye olacakları iddia edildi.
 

Bu haber 1970 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Derde Deva
  1 ay önce
  Ekonomiyi en iyi Babacan yönetir illeri bile kandıran uzan hepimizi kandırır
 • Hırsız uzan
  1 ay önce
  Cihan Çoban gibi temiz birinin bu sahtekarın arkasında gitmesi en başından beri hataydı
 • İmar zede
  1 ay önce
  Cihan Çoban ve yönetimi başarılı idi cem uzan unutulmuştu bu yönetim hatırlattı
 • Gündem Ardahan
  1 ay önce
  Cihan Çoban çok başarılıydı neden bıraktığına dair bilgide sunmadı acaba sebeb nedir bizde merak ediyoruz