Reklam
Reklam

Genç Parti'den ihtiyaç sahiplerine yardım çeki

Genç Parti'den ihtiyaç sahiplerine yardım çeki
08 Mayıs 2020 - 21:17

Mübarek Ramazan ayının feyzini bilen ve etkinliklerle dikkat çeken Cihan Çoban Başkanlığındaki Ardahan Genç Parti, ramazan yardımlarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Ramazan ayı nedeniyle daha önce gıda yardım kumanyası dağıtan Genç Parti Ardahan İl Başkanlığı, Teşkilat Başkanı Mehmet Karahan ve Kadın Kolları Teşkilat Sorumlusu Hülya Sucuk’la birlikte önceden belirlediği yaklaşık 100 aileye bu sefer Ramazan Market Yardım Çeki dağıttı.

Partisinin çalışmaları ve son günlerde dikkat çeken etkinlikleriler hakkında açıklamalarda bulunan Genç Parti Ardahan İl Başkanı Cihan Çoban, “Yardımlaşma ve paylaşmanın öne çıktığı Ramazan ayında dini ve vicdani hassasiyetlerimiz gereği, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sofralarına lezzet ve bereket katmak için her ailenin kendi ihtiyacını görme adına ramazan yarım market çeki dağıttık. Yardım çalışmalarının paylaşılmasındaki en büyük etkenin partiler, STK’lar ve durumu iyi olan iş insanlarını teşvik etmektir. Hoşgörü, birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşma duygularını güçlendiren Ramazan ayının Müslümanlar için önemi, oruç tutulması, yardımlar yapılması, hayır işlerinin yapılması, yetim, yoksul ve mazlum olan kişilere yardım edilmesi gibi durumlardır. Ramazan ayı, Müslümanların dünya genelinde huzur ve mutluluk bulduğu manevi bir özelliğe de sahiptir. Müslümanlar bu ayı yaşarken kardeşlik değerlerine sahip çıkarak iyiliği yaygınlaştırmak için de uğraşırlar” dedi.

Bu haber 971 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum