Reklam
Reklam

Genç Parti'den bayram çikolatası

Genç Parti'den bayram çikolatası
22 Mayıs 2020 - 21:56

Yeni tip korona virüs salgını tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı’nı evlerinde geçirecek olan hemşehrilerimize Genç Parti Ardahan İl Başkanlığı bayram çikolatası dağıttı.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren ve hayatın akışını değiştiren korona virüs salgını önümüzdeki Ramazan Bayramı’nın da seyrini değiştirdi. Salgının baş göstermesi ile birlikte ülkemizde çeşitli illerde hafta sonunda ve tatillerde uygulanan sokağa çıkma yasağı, yeni alınan kararla birlikte arife gününden başlayarak Ramazan Bayramı süresince uygulanacak ve yasak tüm illerde geçerli olacak. Salgın sürecinde sokağa çıkmaları zaten kısıtlanan ve haftanın belirli günlerinde, belirli saatlerinde dışarı çıkmalarına izin verilen çocuklar da bayram sevinçlerini aileleri ile birlikte evlerinde yaşayacaklar.

Genç Parti Ardahan il Başkanı Cihan Çoban, salgın tedbirleri kapsamında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bayramı da evlerinde geçirecek olan ailelere ve çocuklara bir sürpriz yaparak bayram çikolatası dağıttı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Genç Parti Ardahan İl başkanı Cihan Çoban, “Önümüz bayram. İnşallah hafta sonu hep birlikte Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincini yaşayacağız. Tabi bu bayram diğerlerinden daha farklı. Ülkemizdeki salgın sebebiyle bayramı evlerimizde geçireceğiz. Tüm ülkede bayram süresince uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı, özellikle bayram sevincini yüreklerinde bambaşka duygularla taşıyan çocuklarımız için daha zor bir durum. Çünkü onlar alıştıkları bayram coşkusunu bu bayram daha az yaşayabilecekler. Bu sebeple biz de bayram öncesi onların yüzlerini bir nebze olsun güldürmek istedik. İnşallah çok daha sağlıklı günlerde birlikte olacağız. Bu bayram biraz sıkılacağız ama inşallah daha nice coşku dolu bayram sevinçlerini hep birlikte yaşayacağız. Millet olarak birbirimizi mutlu etmenin ve gülümsemenin en güzel yollardan birisi de birbirimize çikolata, şeker ve tatlı hediye etmektir. Ayrıca her zaman misafirlerimize ikram ettiğimiz bayram çikolatalarını bu yıl aileler çay ve kahve yanında afiyetle tüketip mutlulukları yüzlerinde eksik olmasın diye çikolata ikramında bulunduk” dedi.
 

Bu haber 932 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum