GELECEK PARTİSİ DOĞUBEYAZIT KONGRESİ YAPILDI

GELECEK PARTİSİ DOĞUBEYAZIT KONGRESİ YAPILDI
11 Şubat 2021 - 19:08 - Güncelleme: 11 Şubat 2021 - 19:25
Gelecek Partisi Ağrı Doğubeyazıt ilçesi 1. Olağan Kongresi, Ahmet Çoktin Konferans Salonunda Gelecek Partisi Genel Merkez Teşkilat Komisyon Üyesi Ardahanlı Hemşehrimiz Cihan Çoban’ın katılımı ile yapıldı.

İstiklal marşının okunması ve Saygı duruşunun ardından Divan Başkanlığına Recep Ablak oy birliğiyle seçildi.  Kongrenin açılış konuşmasını yapan Gelecek Partisi Doğubeyazıt Kurucu İlçe Başkanı Adem Öztürk, kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Başkan Öztürk: “Bilge Lider Ahmet Davutoğlu Başkanlığında kurulan Gelecek Partisi’nin Ağrı İl Başkanlığına atanan Yunus Kaya’ya görev tevdi edilmesiyle birlikte tüm ilçeler hızlı bir şekilde kuruldu. Tüm ilçe kongrelerimiz yapıldı sadece 2 ilçemizin kongreleri önümüzdeki haftalarda yapılacak. Ülkesine ve milletine sevdalı kardeşlerimiz Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu önderliğinde kurulan Gelecek Partisi Dogubeyazıt 1. Olağan kongremizi yapıyoruz. Gelecek Partisi Bilge Lider Davutoğlu ile iktidara gidiyoruz. Liderimiz her zaman doğruları dile getiriyor. Biz parti olarak parlamenter sistemini savunuyor ve ona göre hazırlık yapıyoruz” dedi.

Daha sonra Gelecek Partisi Doğubayazıt 1. Olağan Kongresine telekonferansla katılan Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Nevruz Bayramı’nda bölgede olacağını belirterek, önümüzdeki seçimlerde tek başına iktidar olacaklarını açıkladı.

Gelecek Partisi Ağrı Doğubeyazıt 1. Olağan Kongresi Ağrı İl Başkanı Yunus Kaya, Iğdır İl Başkanı Zakir Arı, Iğdır Merkez İlçe başkanı Resul Öner, İl Başkan Yardımcısı Alican Çelik, Aralık İlçe Başkanı Oktay Parlar, Hamur ilçe başkanı Mustafa Direk, Taşlıçay İlçe başkanı Emrah Kahraman, Diyadin İlçe Başkanı Ahmet Demirtaş, Eleşkirt İlçe Başkanı İsa Aydın, Gelecek Partisi Doğubeyazıt Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Siyasi Parti temsilcileri, STK başkanları ve partililer hazır bulundu.

Yapılan kongre sonucunda tek aday olan Adem Öztürk, delegenin tüm oyunu alarak Doğubayazıt İlçe Başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeledi.
Bu haber 11337 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum