Reklam
Reklam

GAZİ KARAKURT, ARDAFED İÇİN BÜYÜK ŞANSTIR

GAZİ KARAKURT, ARDAFED İÇİN BÜYÜK ŞANSTIR
12 Haziran 2021 - 21:21
Yakından tanıdığım ve aynı zaman da köylüm olan, Ardahan’ın sorunlarına duyarlı, hemşehri birlikteliğini sağlayacak, özellikle İstanbul’da bulunan Ardahanlılar tarafından sevilen, saygın iş insanı Dr. Gazi Karakurt, 21 Mayıs’ta yapılacak Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanlığı için ortak aday gösterildi.

KARAKURT: “GÜÇLÜ BİR ARDAHAN LOBİSİNİN İLİMİZİN KALKINMASINA, SOSYAL VE EKONOMİK ANLAMDA BÜYÜK KATKISI OLACAKTIR”

21 Mayıs’ta yapılacak Ardahan Dernekler Federasyonu genel kurul öncesi açıklama yapan DİALİFE diyaliz Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gazi Karakurt: Topraklar ve sınırlar savaşla kazanılır, ama insanlar sevgiyle saygıyla kazanılır.  Bu yüzden önce bir birimizi sevip birimizi kazanarak yola çıkmalıyız. Bu şehri şaha kaldıracak, geleceğe umutla bakan kentin barış ve kardeşliğini sağlayacak, bu şehrin sporcusuyla, bilim adamıyla, işadamıyla, basınıyla, aydınıyla kanat önderiyle Ardahan kimliğine sahip çıkmalıyız. Nasıl güçlü bir Türkiye için güçlü bir topluma ihtiyacımız varsa, güçlü bir Ardahan içinde Ardahan’ın birliğine ihtiyacı vardır” diye konuştu.

HEMŞEHRİLERİMİZ KENTLERDE HİKÂYELER YAZIYOR

Ardahanlı siyasetçiler siyasette unutulmaz hikayeler yazarak, İstanbul’un en büyük ilçeleri olan Bakırköy, Şişli ve Türkiye’nin en büyük ilçesi Esenyrut beledîye başkanı Ardahanlı olması toplumumuz için gelecek kuşaklar için büyük bir sinerji yaratacağını söyleyen Dr.  Karakurt konuşmalarını şöyle sürdürdü;

“Güçlü bir Ardahan lobisinin ilimizin kalkınmasına ve sosyal ekonomik alanında büyük katkı olacağı için, ben güçlü Ardahan için her zaman varım. Önemi giderek artan organik tarımda bitkisel üretim ön planda olmakla birlikte, talepteki artışa bağlı olarak organik ürün ve hayvansal üretimde de önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Eğer Federasyonu, gencini, kadınını, bürokratını, siyasetçisini, Z  kuşağını içine alıp,  teknolojiyle barışık Ardahan’ın Kafkas balını, tereyağını, kaşar peynirini organik ürünlerini ve bütün yerel değerlerini ulusal pazarlara taşıyıp markalaştırmak için yeni bir yol izlerse memleketin kalkınmasında söz eder, göç olgusunu unutmuş oluruz 2 Yıl önce ABD Profesörlerin toplantısında 20 yıl sonra Dünya da yaşanacak en güzel il Ardahan olduğunu raporlarında belirtmeleri, memleketimizin ne kadar kıymetli olduğunu ortaya koymuştur. Bu nedenle yayla turizminin geliştirilmesi için gurbetteki potansiyelimizin desteğini alarak yaşanılır bir Ardahan yapabiliriz. Bu nedenle Ardahan Dernekler Federasyonu ulusal ve ekonomik politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmak, bölgesel ve kalkınmada da yeni bir yol izlemek için güçlü, bilgili, birikimli ve donanımlı bir kadroyla her şeyi başarabilir.”
 
Bu haber 1040 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum