Reklam

FIRIN VE BERBER, PAZAR GÜNÜ NÖBETÇİ OLACAK

FIRIN VE BERBER, PAZAR GÜNÜ NÖBETÇİ OLACAK
02 Mayıs 2019 - 21:32

Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan tarafından, Ardahan’da Pazar günleri ekmek çıkmamasını protesto etmesi ardından Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir harekete geçti.

Ardahan’da Pazar günleri nöbetçi berber ve fırın uygulamasını hayata geçirmek için çalışmalara başlayan Başkan Demir, konuyu Belediye Meclis toplantısında gündeme alarak nöbetçi uygulamasını başlatacak.

Ardahan´da uzun süreden beri fırınların kapalı olması kararı iptal edildi, böylece fırınlar Pazar günleri de açık olacak.

Ardahan halkının Pazar günleri bayat ekmek yememesi için toplanan STK Başkanları ve fırıncı esnafı Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir´i ziyaret etti. Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Asım Özer, Ardahan Fırıncılar Derneği Başkanı Âdem Namligöz ve fırıncı esnafı Pazar günleri Ardahan´da fırınların kapalı olmasından dolayı, Belediye Başkanı Faruk Demir´i ziyaret edip fikir alışverişinde bulundular.

Ardahan´da fırınların kapalı olması uygulamasına vatandaşların tepki göstermeleri geçte olsa karşılık bularak alınan karar iptal edilerek fırıncı esnafının pazar günleri de işyerlerini açmaları kararlaştırıldı. Konuyla ilgili Ardahan Belediye Meclis üyelerinin önümüzdeki günlerde toplanıp bu yönde karar alacağı öğrenildi. 

Bu haber 2732 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • fırat
  1 yıl önce
  sevdamız Ardahan derneği başkanı levent pehlivana sorunlardaki atılgan duyarlılığı çin teşekkürler.
 • yasin KAYIKÇI
  1 yıl önce
  Bu uygulama güzel tebrik ediyorum. Düşünün ilçelerde fırınlar açık berberler açık bizde rnKapalı. Birde ücreti belirleyin birazda denetimler artsın her şey yoluna girer
 • erman
  1 yıl önce
  başkan ak partiliyim ve bu hareketini inan çok sevdim, helal olsun