Reklam
Reklam

FİDAN ATMACA'YA YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ ÖDÜLÜ

FİDAN ATMACA'YA YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ ÖDÜLÜ
15 Şubat 2020 - 23:02

Damal Bebeğinin mucidi olan Fidan Atmaca, ‘Yaşayan İnsan Hazinesi’ ödülüne layık görüldü.

Ardahan’ın Damal İlçesi’nde ikamet eden ve geleneksel Türkmen kıyafetiyle giydirilmiş Damal bebeklerinin mucidi olan Fidan Atmaca, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca ‘Yaşayan İnsan Hazinesi’ listesine alındı. 

Atmaca, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen ´Yaşayan İnsan Hazinesi´ ödülünü Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almanın mutluluğunu yaşadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yaşayan İnsan Hazineleri Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’de kültür-sanat ve edebiyat alanında da vesayet zincirlerinin kırıldığını belirterek, “Şiirleri, kitapları, müzikleri yasaklayan bir ülkeden; şairleri, edebiyatçıları arasında ayrım yapmayan, sanatçılarını ötekileştirmeyen, asırlara sâri zengin kültür mirasına sahip çıkan yepyeni bir Türkiye’ye kavuştuk” dedi.

Bu haber 3743 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • MİSAFİR
    8 ay önce
    YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ içerisinde bulunan çöp atık ve tıbbi atık bölgesi kapalı a***da vb. yerlerde maalesef SİGARA İÇİLİYOR.içilmemesi gerekir .Bunlar bilmiyormıki kapalı vb yerlerde içilmediğini yönetim uyarmalıdır.böyle ve bu tür yerlerde içilmesin.Yoksa ALO 171 İ ARASINLAR uyarı versinler bidaha yapmasınlar