Reklam
Reklam

FETÖ'YE DEĞİL KORONAYA YENİLDİ!

FETÖ'YE DEĞİL KORONAYA YENİLDİ!
22 Mayıs 2021 - 17:03
Deniz kuvvetlerinde görevliyken FETÖ’nün kurduğu Balyoz kumpasının mağdurları arasında yer alan Ardahanlı komutan Nihat Altunbulak hayatını kaybetti. Bir süredir mücadele ettiği Covid-19’a yenik düşen emekli Deniz Kurmay Albay, evli ve iki çocuk babasıydı.

Edinilen bilgilere göre, Ardahan’a bağlı Posof ilçesinin Sarıdarı (Tepesünde) köyünden olan 58 yaşındaki Nihat Altunbulak, İstanbul Acıbadem hastanesinde yaklaşık 20 gündür koronavirüs tedavisi görüyordu. Dün verdiği yaşam mücadelesini kaybeden emekli komutan Altunbulak, düzenlenen askeri törenin ardından bugün ikindi namazı sonrası Bursa’nın Yıldırım ilçesindeki Musababa mezarlığına defnedildi.

Uzun yıllar başarıyla hizmet ettiği TSK içerisinde çeşitli görevlerde de bulunan emekli Deniz Kurmay Albay, Fettullahçı Terör Örgütünün hazırladığı Balyoz kumpası davası nedeniyle 11 Şubat 2011’de tutuklanmıştı. 3,5 yıl hapis yatarak 19 Haziran 2014’te tahliye olan Nihat Altunbulak, o dönemlere ilişkin bilinmeyenlerin yanısıra yaşadığı tüm zorluklar ve haksızlıkları da 2017’de piyasaya çıkan “Önce Vatan Dedik Eleşkirt’ten Balyoz’a” adlı kitabında anlatmıştı. Kumpasder yönetim kurulu üyesi olan Ardahanlı Komutanın ayrıca ABD ile S-400 gerilimine dikkat çektiği 2019 tarihinde “Pentagon’a Açık Mektup” başlığıyla kaleme aldığı bir de mektubu bulunmaktadır. Haber: Özgür Evliyaoğlu 
Bu haber 2090 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum