Reklam
Reklam

ESOB ADAYI ALİHANOĞLU, TİYATRO OYUNCULARINI AĞIRLADI

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı İskender Alihanoğlu, Dursun Akçam Tiyatro Topluluğunu akşam yemeğinde ağırladı.

ESOB ADAYI ALİHANOĞLU, TİYATRO OYUNCULARINI AĞIRLADI
13 Ocak 2022 - 13:36
Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı İskender Alihanoğlu, Dursun Akçam Kültür Evi Tiyatro Topluluğunu akşam yemeğinde ağırladı.

Sinema ve tiyatro oyucularıyla sohbet eden ESOB Başkan adayı Alihanoğlu, Ardahan kültürü için sinema ve tiyatronun önemine değindi. Ardahan’ın çok ivedilikle sinema salonuna ihtiyaç duyduğunu belirten Alihanoğlu, İlin Valisi, Milletvekillerine ve Belediye Başkanına büyük görev düştüğünü söyledi.

Ardahan’ın sorunlarına duyarlı olan ESOB Başkan adayı İskender Alihanoğlu,  Dursun Akçam Tiyatro Topluluğu’nun kıt kanaat imkanlarla çalışmalarını sürdürdüğünü, Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) Başkanı Orhan Çerkez’in başkanlığında Ardahan’da başlayan Sinema Günleri’ne tüm sinema sevenleri davet etti.

Dursun Akçam Tiyatro Topluluğu oyuncuları da Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı İskender Alihanoğlu’nun göstermiş olduğu ilgiye teşekkür ettiler.

ARDAHAN’DA SİNEMA GÜNLERİ BAŞLADI

Sinema salonu olmayan Ardahan’da Sinema Topluluğu öncülüğünde, 12-16 Ocak tarihleri arasında ücretsiz Film Günleri düzenleniyor. Ardahan Sinema Topluluğu öncülüğünde ARDAFED ve Film-Koop işbirliğiyle ile Ataşehir Belediyesi, Ardahan Belediyesi desteğiyle gerçekleşen etkinlikte 3’ü animasyon toplam 11 film gösterilecek.

Yönetmen söyleşilerinin de düzenleneceği etkinlikte, Şükrü Alaçam, Faruk Hacıhafızoğlu, Vuslat Saraçoğlu, Hüseyin Karabey, Pelin Esmer ve Sefa Öztürk Ardahan’da izleyicilerle buluşacak. Ayrıca sinema yazarı Şenay Aydemir’in moderatörlüğünde “Yönetmenlerle Sinema Konuşuyoruz” adıyla bir de panel düzenlenecek. Gösterimler ücretsiz olacak ve 12-16 Ocak tarihleri arasında, Dursun Akçam Kültür Evi ve Halk Eğitim Merkezi’nde yapılıyor.
 
Bu haber 1394 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum