Reklam
Reklam

EROL ÖZKURT: ORMANLARIMIZI KESTİRMEYECEĞİZ

EROL ÖZKURT: ORMANLARIMIZI KESTİRMEYECEĞİZ
13 Eylül 2020 - 23:41

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Köprülü Belde Derneği, Köprülü Canibek yaylasında damgalanan ağaçların kesilmemesi için Köprülü Belediyesinde köylülerin katılımıyla basın açıklaması yaptı.  

KATLİAMA KARŞI ÇIKMAZSAK, BÜYÜK SEL FELAKETLERİ OLACAK

Köprülü Beldesinde bölge halkına seslenen İstanbul Ardahan  İli Göle ilçesi Köprülü Belde Dernek Başkanı Erol Özkurt, “Katliama karşıyız. Köprülü halkı olarak orman kesimine izin vermeyeceğiz. Köprülü halkı olarak ortak karar alıyoruz ve ormanlarımıza sahip çıkacağız. Bölgedeki bütün orman kesimlerine tepki gösterip ormanların kesilmemesi için her türlü eylemi yapacağız. Bölgede ağaçların  kesimini engellemesek Serinçayır ve Köprülü arasında damgalanan 4 bin ağacın kesilmesi durumunda Canibek Yaylası ve o bölgede büyük bir orman katliamı yapılacaktır. Ormanların kesilmesine engel olamazsak yarın büyük sel felaketleri bölgeye çok büyük zarar verecektir. Bu anlamda Gölelileri, Köprülüleri ve bölge halkını duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi. 

KÖPRÜLÜ HALKI, BAŞKAN ÖZKURT’UN YANINDA YER ALDI

Başkan Özkurt, basın açıklamasını pandemi kurallarına uyarak yaptı. Köprülü halkından ormanların kesilmemesi için söz alan Başkan Özkurt, traktörcülerin bu işe alet olmaması için topluca ıslak imza aldı. Köprülü halkı, Göle ilçesi Köprülü Belde Dernek Başkanı Erol Özkurt’un başlatmış olduğu eyleme tam destek vererek duyarlılığından dolayı teşekkür ettiler. 

Bu haber 2614 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum