Reklam
Reklam

EREN KÜPELİ: GÖLE İÇİN HAYALLERİMİZ VAR

Merkezi İstanbul Esenyurt'ta bulunan Göle Dernekler Federasyonu, 28 Nisan 2022 Perşembe günü genel kurula gidiyor.

EREN KÜPELİ: GÖLE İÇİN HAYALLERİMİZ VAR
22 Nisan 2022 - 14:02 - Güncelleme: 22 Nisan 2022 - 14:13
HABER: ERDAL KARAKAYA

Mevcut başkan Ertekin Baysal'ın da yeniden aday olmayacağı Göle Dernekler Federasyonu Genel Kurulu’nda Okçu Köyü Dernek Başkanı Eren Küpeli, Senemoğlu Köyü Dernek Başkanı Yılmaz Yeni ve Kuytuca Köyü eski dernek Başkanı Gökhan Karakoyun yarışacak.

Göle Dernekler Federasyonu seçimlerinde en güçlü aday Eren Küpeli gözükürken, Bölge sorunlarına duyarlılığı ile bilinen Küpeli'nin en öncelikli projelerinden birinin ise İstanbul'daki Göle Derneklerinin hepsini federasyon çatısı altında toplamak için çalışacak. İs insanı, siyasetçi, STK'cı yönleriyle bilinen Eren Küpeli, seçim çalışmaları ve projeleri konusunda İstanbul Esenyurt'ta bulunan kanaat önderleri ve dernek yöneticileri ile bir araya gelmeye devam ediyor.

"AYRIM YAPMADAN HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ" 

"Ben değil biz olmak, hizmet için çıktığımız onurlu yolda Göle'nin gurbette ve sılada birliğinin sağlanması için yola çıktık GÖL-FED Başkan adayı Eren Küpeli: "Her köyümüz ve her vatandaşımızın birada olduğu ayrıştırma yapmadan Derneklerimizi ve çalışmalarımızı bir çatı altında toplamak ve Göle-Göleli neredeyse orada olmak için ayrışmadan kutuplaştırmadan ötekileştirmeden hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmadan eşitlik, demokrasi adalet ve kardeşçe hizmet için çıktığımız onurlu yolda derneklerimizin güç birliğiyle oluşan en üst çatımız merkezi İstanbul/Esenyurt'ta bulunan Göle Dernekler Federasyonu Genel Başkanlığına adaylığımı kıymetli köy dernek başkanlarım ve hemşerilerimizin destekleriyle açıkladım.

"GÖLE-FED, ÇÖZÜM ODAKLI BİR FEDERASYON OLACAK" 

Amacımız Göle'de ve Gurbette olan Gölelileri, sorunlarını ve taleplerini dile getirmek, vatandaşlarımızı kaynaştırmak ve çözüm odaklı çalışmaktır. Başkanlığını üstlenmiş olduğum Okçu köyü derneği ile başladığım bu yolculukta birçok çalışmaya imza atarak bunu genele yaymak istedim ve her derneğimiz, her köyümüz ve her vatandaşımız için çalışmalara ve projelere başlamak adına aday olma yoluna girdim. Memleketin kaderini değiştirecek Projelerimiz var. Hayallerimiz var Sadece Sizlerden de Bu hususta tüm kıymetli hemşehrilerimi ve değerli delegelerinin desteğe bekliyorum" açıklamasında bulundu. 
 
"GÖLE'NİN LİDER RUHUNU YENİDEN CANLANDIRACAĞIZ" 

Projelerimiz yalnızca gurbette yaşayan Göleliler üzerine değil gurbette yaşayan hemşerilerimizin yanı sıra, gurbet-sıla arasında bir köprü olmaya yönelik olacaktır. Bir ayağımız gurbetteyken, bir ayağımız hep sılada kalacaktır. Birliğimizin ve beraberliğimizin daim olduğu güzel günlere hep beraber yürüyeceğiz. Yıllarca Türkiye’ye yol gösteren, Demokrasi dersi veren 40 Yıl Kars'ın siyasetine yön veren o eski Göle ruhunu yeniden yaratıp bütün Gölelileri kucaklayıp Türkiye’nin en güçlü federasyonu olmak için yola çıktık. Büyük Göle için, Güçlü Göle İçin, Güçlü Göle lobisi için yola çıktık. Bütün Gölelileri birleştireceğiz, Ayırmayacağız, ayrıştırmayacağız, Ötekileştirmeyeceğiz, Bütün renkleri birleştirip el ele verip birlikte hizmet edeceğiz" açıklamasında bulundu. 

"EĞİTİME, KADIN HAKLARINA VE EMEĞE DEĞER VERECEĞİZ" 

Eğitme, kadınların sosyal ve ekonomiye katılması için yaptığı birçok proje ve desteklerle tanınan Göle Dernekler Federasyonu Başkan Adayı Eren Küpeli, "Bizim Topraklarda Önce Kadınlar uyanır, sonra Güneş doğar. Çünkü Güneşi Kadınlar doğurur. Açıklama programımızda divan başkanlığımız yapan kadınlarımıza ve katılım sağlayan destek veren tüm dernek başkanlarıma güzide basınımıza ve hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Hepimiz için hayırlısı olsun, kazanan Göle olacaktır.  Aday arkadaşlarıma da ayrıca başarılar diliyorum" dedi.


 
Reklam
Bu haber 1090 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum