Reklam
Reklam

EREN KÜPELİ'DEN TARİHİ FARK

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Göle Dernekler Federasyonu, 3. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

EREN KÜPELİ'DEN TARİHİ FARK
26 Haziran 2022 - 23:25
ERDAL KARAKAYA / ARDAHAN HABER / İSTANBUL

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Göle Dernekler Federasyonu 3. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Esenyurt Kültür Merkezinde 26 Haziran 2022 Pazar günü yapılan Göle Dernekler Federasyonu Başkanlık seçimini Eren Küpeli tarihi bir farkla kazanarak başkan seçildi.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Köy Dernek Başkanları ve Delegelerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede Göle Dernekler Federasyonu Başkan adayları olan Eren Küpeli 347 oy alırken, Gökhan Karakoyun 227 ve Yılmaz Yeni ise 72 oy aldı.  800 Delegesi bulunan Göle Dernekler Federasyonu Genel Kuruluna 646 delege oy kullanarak katılım sağladı.

Son derece seviyeli ve Göle birlikteliğinin korunduğu Göle Dernekler Federasyonu 3. Olağan Genel Kurulu seçiminde Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, birer konuşma yaparak adaylara başarılar dilediler.

ERERN KÜPELİ’NİN MÜTEVAZİ KİŞİLİĞİ BAŞARI GETİRDİ

‘Göle için hayallerimiz var’ sloganıyla yola çıkan Okçu Köyü Dernek Başkanı Eren Küpeli, seçim çalışmaları kapsamında mütevaziliği elden bırakmadı. Mevcut başkan Ertekin Baysal'ın yeniden aday olmadığı ve tarafsız kaldığı Göle Dernekler Federasyonu Genel Kurulu’nda, Başkanlığı kazanan Küpeli, yarım yapmadan birleştirici bir ruhla hareket etti. Gazetemizin aylar öncesinde seçimin favori adayının Eren Küpeli olduğunu yazmıştık. Bölge sorunlarına duyarlılığı ile bilinen, eğitime verdiği desteklerle adından söz ettiren Küpeli’ye delegeler kayıtsız kalmadı. İstanbul'daki Göle Derneklerinin hepsini federasyon çatısı altında toplamak için çalışacağını beyan eden, ‘ben değil biz’ şiarıyla yola çıkan Küpeli, ayrışmadan, kutuplaştırmadan ve ötekileştirmeden hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmadan eşitlik, demokrasi adalet ve kardeşçe hizmet için çıktığı onurlu yolda zafere ulaştı.
 
Bu haber 1480 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Isme gerek yok
    1 ay önce
    bir kalıp sabuna satarlar derneği bugün yarin göle derneğinde olmuş siyasetçilerin arka bahcesi