Reklam
Reklam

ERDAL KURUKAYA, CHP YÜZÜNDEN HANAK'TA SORUNLAR ÇÖZÜLMÜYOR

HANAK’TA AK PARTİLİLER CHP’Yİ, CHP’LİLER İSE AK PARTİYİ SUÇLUYOR

ERDAL KURUKAYA, CHP YÜZÜNDEN HANAK'TA SORUNLAR ÇÖZÜLMÜYOR
03 Mayıs 2022 - 02:37
Hanak AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Erdal Kurukaya, ilçenin en acil ihtiyacı olan doğalgaz konusunda Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya'nın daha çok gayret göstermesi gerektiğini söyledi.

Kurukaya: "Hanak’ta ikinci dönem Belediye Başkanlığı görevine seçilen Sayın Büyükkaya Başkanlığında tüm siyasi parti ve STK temsilcilerinin katılımıyla Belediye Toplantı salonunda bir araya geldik. AK Parti ve CHP olarak Hanak’a doğalgaz verilmesi için ne gerekiyorsa birlikte hareket etme konusunda anlaştık. Doğalgaz konusunda tüm girişimler yapıldı ve ilçeye doğalgaz gelmesi için her türlü protokolün tamamlanmasına rağmen bir türlü sonuç alınamıyor. Hanak’a doğalgaz konusu hiçbir partinin siyasi seçim malzemesi olmamalıdır. Hanak yerelinde şu an CHP iktidardır ve bu sorunu çözmelidir. CHP sorunları dile getirmeli ve çözüm konusunda AK Parti’den destek istemelidir” dedi.

Çıldır Gölü kenarındaki Ardahan Teknesi konusuna da değinen İl Genel Meclis Üyesi Erdal Kurukaya, Ardahan Teknesinin başka bir ile gönderileceği konusunun gerçek dışı olduğunu ve bu konuda İl Genel Meclisinde bir görüşmenin ve kararın olmadığını söyledi.

BAŞKAN BÜYÜKKAYA: KÖSTEK DEĞİL, DESTEK OLSUNLAR

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Erdal Kurukaya’nın iddiaları üzerine görüşlerine başvurduğumuz Hanak Belediye Başkan Ayhan Büyükkaya ise, İl Genel Meclis Üyesi Erdal Kurukaya'nın iddialarını yalanlayarak şu ifadeleri kullandı; "AK Partililerin klasik yalanlarından biri de ilçemizde yaşanıyor. Hanak Belediyesi olarak biz ilçeye doğalgaz gelmesi için bakanlığa ve Kargaz yetkililerine tüm başvurularımızı yaptık ve işin takipçisi konumundayız. Ancak Bölgedeki doğalgaz dağıtıcısı firma Kargaz karlılık hesabı yaparak bu yatırımı ilçemize yapmamakta direniyor. İktidar partisi yetkililerin suçu bize atmasına gerek yok, her türlü bilgi ve belge ortadadır. Biz mücadelemize devam edeceğiz.Hanak belediyesi, doğalgaz konusunda her türlü seferberliği başlatmıştır, iktidar temsilcilerinin de desteğini bekliyoruz.”

TAŞDEMİR ÇOBAN, YATIRIMLARI ENGELLİYOR MU?

Öte yandan Gazetemizin Hanak’ta CHP’li yöneticilerle yapmış olduğu görüşmede, ilçeye gelecek yatırımların Hanak eski Belediye Başkanı Taşdemir Çoban tarafından engellendiği ileri sürülürken, Çoban’ın mevcut CHP’li Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya’nın başarılı olmaması için kulis yaptığı iddia edildi.  Hanak Belediyesinin sürekli şikayet edildiğini, Belediyenin çalışmaması için şikayetler ardından sürekli müfettişlerin geldiğini, ancak Belediyenin her hangi bir yolsuzluğunun bulunmadığını ve Hanak Kamuoyunun bu gerçekleri bilmesini istediler.
Reklam
Bu haber 921 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Halkın sesi
    3 hafta önce
    Chp belediyeciliği çöp sorunu çevre sorunu su sorunu insanların eritecek karıda kalmadı ortakent mahlesine misafir gelmek istemiyor kimsede misafir ağırlamak istemiyor su problemi yüzünden aylar öncede bir haber yapılmıştı su problemi ile alakalı ardahan da aynı CHP geldi suyun tadı rengi değişti itiraz etmeyen insanlarıda buradan kınıyorum vatandaş insan olarak.