Reklam
Reklam

ENSAR ÖĞÜT, CHP'NİN A TAKIMINDA

ENSAR ÖĞÜT, CHP'NİN A TAKIMINDA
13 Haziran 2019 - 22:38

KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU'DAN, İLK İBB BAŞKANININ KABRİNE ZİYARET

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı İmamoğlu, ilk İstanbul Belediye Başkanı Hızır Bey Çelebi'nin mezarını ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 22.23 ve 24. Dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Fatih Sultan Mehmet tarafından atanan ilk İstanbul Belediye Başkanı Hızır Bey Çelebi'nin mezarını ziyaret etti.

Unkapanı'ndaki İstanbul Manifaturacılar Çarşısı (İMÇ) girişindeki kabirde dua eden Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Öğüt, esnafı da ziyaret etti.

İMAMOĞLU 1945'TE ALINAN BU KARARIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRECEKTİR

Ziyaret sonrası konuşan Kılıçdaroğlu, "İstanbul'a belediye başkanlığı yapan Hızır Bey'in makamındayız. Allah rahmet eylesin. İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayıyken de ziyaret etmiştim. Şimdi Sayın İmamoğlu ile ziyaret ettik. 1945'te belediye encümeninin aldığı bir karar var. Hızır Bey'in mezarının büyükşehir belediyesinin bahçesine taşınmasıyla ilgili olarak. 1945, 2019 alınan bu kararın gereği yapılmadı. İnşallah seçilmiş belediye başkanımız ikinci kez seçilecek ve 1945'te alınan bu kararın gereğini yerine getirecektir" diye konuştu.

FATİH SULTAN MEHMET'İN ANITLAŞTIĞI BİR ORTAM YOK

İmamoğlu ise İstanbul'un ve geçmişin tarihine sahip çıkmanın bir sorumluluk olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Öyle bir karar varken ki olmasa da düşünülmesi gereken önemli bir kişilikten bahsediyoruz. Tarihi ve önemli bir kişilikten bahsediyoruz. Mutlaka gerçekleştirmeliyiz. Biz aynı zamanda İstanbul'un Fatih Sultan Mehmet'ten, fetihten bugüne kadarki tüm değerlerini gözeterek, tarihi değer veren bir süreci İstanbul'a yaşatmak istiyoruz. Fatih Sultan Mehmet ve fetih çok anılır ama İstanbul'da anıldığı çok da bir an yoktur. Anıtlaştığı bir ortam yoktur. Fatih Sultan Mehmet'i de biz İstanbul'da gerçekten nasıl bir insan olduğunu, nitelikli ve entelektüel... Sadece bir toprağı fetheden değil, gönülleri fethettiğini izah edecek bir anıtı da İstanbul'a kazandırmayı istiyoruz."

ÖĞÜT, İMAMOĞLU İÇİN OY TOPLUYOR

Türkiye ekonomisinin üçte birini oluşturan İstanbul'da büyükşehir belediye başkanlığı seçimleri 23 Haziran'da tekrarlanacak. CHP 22.23 ve 24. Dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ekrem İmamoğlu’na destek vermek için İstanbul’da bulunuyor. CHP’nin A Takımında yer alan Öğüt’ün özellikle Ardahan, Kars ve Iğdır’lı üzerinde ciddi bir ağırlığı bulunuyor. Hemşeri Dernek ve STK’ları ziyaret eden Öğüt, İmamoğlu için çalışıyor ve oy topluyor.

Bu haber 1918 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Behçet korkmaz
    1 yıl önce
    Bir ardahanli olarak CHP belediyesi nin çalışmalarını taktir ediyorum. Acaba Kars caddesi yani cumhuriyet caddesinde bulunan ensar öğüt beyin yıkıldı yıkılacak evi içinde gençlerin ve bağımlıların olması yarın çökmesi halinde suçlu kim olacak yıkılacak mı bu ucube