Reklam
Reklam

Engin Sarıkaya, CHP'den aday adaylığını açıkladı

Siyasetin deneyimli ismi ve çalışmalarıyla kamuoyunun yakından tanıdığı Engin Sarıkaya, 24 Haziran 2018’te yapılacak Milletvekili Genel seçimlerinde CHP'den Ardahan Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Engin Sarıkaya, CHP'den aday adaylığını açıkladı
25 Nisan 2018 - 23:38

Göle Köprülü (Korevenk) beldesinde ikamet eden CHP Ardahan il başkan yardımcısı olan Engin Sarıkaya, CHP Göle ilçe parti binasında aday adaylığını açıklayarak adaylığını kamuoyu ile paylaştı.

Yıllarca parti içerisinde çizgimi değiştirmeden partim için sorumluluk alarak her görevde bulundum diyen Sarıkaya: “İki dönem Esenyurt CHP ilce başkanlığı yaptım. Örgüt içerisinden gelen biri olarak halkın sorunlarını bilen biri olarak bundan sonrada partime milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum” dedi.

1965 Göle Köprülü Beldesi doğumlu olan Sarıkaya, uzun yıllar süren gurbet hayatından sonra memleketine dönerek Köprülü Beldesine yerleşerek hayatini burada idame ettirmektedir. lise mezunu olan Sarıkaya, evli olup 5 çocuk babasıdır. Uzun yıllar İstanbul’da turizm sektöründe ve Aydın’da çiftçilikte yapan Sarıkaya, Esenyurt İlçesinde üç dönem seçim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. 2014’te Esenyurt meclis üyesi adayı olan Sarıkaya, 1984 yılı CHP Güngören gençlik kolları, Bakırköy gençlik kolları, Aydın Söke Didim bölgesinde aktif görev aldı. Ardahan il başkan yardımcısı olan Sarıkaya, teşkilat içerisinde aktif olarak siyasi hayatına devam etmektedir.
 

Bu haber 3412 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum