Reklam
Reklam

ENGELLERİ YIKMAK İÇİN BULUŞTULAR

ENGELLERİ YIKMAK İÇİN BULUŞTULAR
08 Haziran 2021 - 09:34
Mutluydular, çünkü bugün bir ihtiyaçları daha giderildi. Türk bayrağının asılı olduğu çok sayıdaki akülü araç ve tekerlekli sandalyeler onlar için hazırlanmıştı.

Ardahan Ülkü Ocakları, engelli vatandaşları düşünerek anlamlı bir projeye önayak oldu. Toplumsal fayda adına engellilere dönük çalışmalar yürüten Ülkü Ocaklarının Ardahan teşkilatına yurtdışından da destek geldi.

Valilik bahçesinde düzenlenen törenle 120 engelli yurttaşa dağıtımı yapılan 80 akülü araç ve 40 tekerlikli sandalyenin mimarları arasında; hayırseverlerin dışında  Hollanda Türk Federasyonuna bağlı Türk  İslam ve Kültür Vakfı ile Umut Köprüsü Yardımlaşma ve  Dayanışma Vakfı'da yer aldı.

Törende konuşan Ardahan Valisi Hüseyin Öner, şunları ifade etti: " Avrupa'daki Ardahanlıların memleketlerine bağlı ve kültürlerini koruma gayretinde olduklarını görüyoruz.Kalpleri ülkeleriyle, milletiyle atıyor. Bugün somut olarak örneğine tanık olduk. Önceden ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen vatandaşlarımıza akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı."

Hollanda Türk Federasyonu, Umut Köprüsü Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Başkanı Tahsin Çetinkaya da engellilere karşı farkındalık oluşturmak için başlattıkları proje ile akülü araç temin ettiklerini söyledi. Ardahan Ülkü Ocakları İl Başkanı Serkan Yıldız ise hayırseverler tarafından alınan araçları ailelere teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Haber: Özgür Evliyaoğlu- Ardahan Haber
Bu haber 1046 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum