Reklam
Reklam

EN HAYIRLI İKİ KAMPANAYA

EN HAYIRLI İKİ KAMPANAYA
28 Ocak 2021 - 16:02
Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, uzaktan eğitim sürecinde Ardahan’da ki ihtiyaç sahibi öğrenciler için tablet kampanyası başlattılar.

BU KAMPANYAYA DESTEK VERİN

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), uzaktan eğitim sürecinde Ardahan´da ki ihtiyaç sahibi öğrenciler için tablet kampanyası başlattı. Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasınca başlatılan "Geleceğimizi Yalnız Bırakmayalım" kampanyasıyla 500 ihtiyaç sahibi öğrenciye tablet desteği hedefleniyor.

ATSO Başkanı Çetin Demirci, Uzaktan eğitim sürecinde ilimizde ki ihtiyaç sahibi öğrenciler
için başlatılan "Geleceğimizi Yalnız Bırakmayalım" kampanyasına destek beklediklerini söyledi.

Başkan Demirci, “Bilindiği üzere Covid-19 süreci, yoksul aile çocuklarının eğitim materyallerine ulaşma ve uzaktan eğitimi takip etme olanaklarının yoksunluğu nedeni ile eğitim ortamlarına erişimlerinde kayıpları çok fazla olmuştur. Süreç içerisinde farklı ekonomik sınıflarda yer alan hane çocukları arasında, eğitim farklılıkları, yoksul çocuklar aleyhine açılmıştır. Bu kapsamda ilimizde bu açığı telafi etmek ve Ardahan ‘da yaşayan öğrencilerimizin eğitim kayıplarını en az indirmek amacıyla Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde ihtiyaç sahibi 500 öğrencimize tablet yardımı yapılması için Ardahan Valiliğinin izni ile bir kampanya başlatılmıştır. Ardahanlı çocuklarımızın, umutlarımızın geleceği için bu kampanyaya, tüm hemşehrilerimizin, derneklerimizin duyarlılık göstermelerini ve desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

BULUT: "ÇALIŞMAK SENDEN TABLETİN BİZDEN"

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Çalışmak Senden Tabletin Bizden" kampanyası başlattı. İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukların tablet ihtiyacının giderilmesi amacıyla böyle bir kampanyayı uygun gördüklerini söyledi.
Bundan sonra işin hayırseverlere düştüğünü dile getiren Bulut, "Bu kampanyayı ilk biz başlattık. Daha doğrusu Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kampanya başlatan Türkiye'de örneği yok. Amacımız bu ihtiyaçların kısa sürede giderilmesi. Bundan sonra iş hayırseverlerimize düşüyor. Destek olacak herkese şimdiden teşekkür ederiz" diye konuştu. Bulut, kampanyaya katılmak isteyenlerin Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerekli bilgileri alabileceğini belirtti.

 
Bu haber 1148 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum