Reklam
Reklam

EN BÜYÜK ÖZEL SEKTÖR YATIRIMI

Ardahanlı işadamı Lütfi Morkoç tarafından inşa edilen ve şehrin önemli projelerinden biri olan 23 bin metrekare alana sahip Ardahan Alışveriş Merkezi (AVM) 15 Temmuz’da açılışı gerçekleştirilecek.

EN BÜYÜK ÖZEL SEKTÖR YATIRIMI
03 Temmuz 2017 - 13:45 - Güncelleme: 03 Temmuz 2017 - 13:54

ARDAHAN’IN İLK ALIŞ VERİŞ MERKEZİ

Ardahan’ın en görkemli yapılarından bir tanesi olan ve 25 Milyon TL harcanarak yapılan AVM projesi Ardahan'a ticari ve sosyal açıdan önemli bir ivme kazandıracak.  İçerisinde yer alan dükkân ve dairlerinin birçoğunun satıldığı AVM aynı zamanda şehrin ilk alış veriş merkezi olacak.

Ardahan kamuoyu tarafından şehrin 'Lokomotif' projesi olarak nitelendirilen proje,  şehrin merkezinde değişik tapu ve zilliyetlik problemleri çözülerek eski metruk binalar yıkılarak, projelendirilmişti.  

AVM inşaatı hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Morkoç Kerestecilik Hayvancılık Süt İnşaat Nakliyat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yönetim kurulu başkan yardımcısı Kenan Morkoç,

"Ardahan’ın hayal edilemeyeceği ve göremeyeceği önemli bir projeye imza attığımız için çok mutluyuz. Memleketimize en büyük yatırımı yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. İlimizde büyük bir ihtiyaç olan Alışveriş Merkezi'nin eksikliği giderilmiş oldu. Biz burada 3 ortakla bir aradayız. Soğuk kış günlerinde vatandaşlarımızın rahatça gezebilecekleri, içerisinde yemekten giyime, eğlenceden sinemaya kadar her şey bulunan bu AVM’yi Ardahan’a kazandırdık. Ardahan'da ilk yürüyen merdiveni AVM'de halkımızın hizmetine kazandırdık. Hemşerilerimiz bundan sonra alışveriş için çevre illere gitmeyecekler. Bu konuda emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Bu haber 7891 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum