Reklam

EN BÜYÜK HAYALİNE KAVUŞMAK İÇİN BUGÜNÜ BEKLEDİ

EN BÜYÜK HAYALİNE KAVUŞMAK İÇİN BUGÜNÜ BEKLEDİ
26 Haziran 2021 - 23:35
Babasının rahatsızlığı nedeniyle uzun yıllar eğitimine ara verdi ama hiçbir zaman okuma aşkını kaybetmedi. Her insanın hayallerini süsleyen üniversiteyi kazanma isteğini 74 yaşına kadar inatla devam ettirdi.

Milyonlarca öğrenci içerisinde üniversiteli olmak için yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınav'ında (YKS) ter dökenler arasında Ardahanlı çiftçi Cengiz Yazıcı da yer aldı. 7 çocuk ve 6 torun sahibi olan 74 yaşındaki Yazıcı, Posof ilçesine bağlı Yeniköy'de ikamet ediyor.

Duygularını ve yaşadığı heyecanı Demirören Haber Ajansına anlatan Cengiz Yazıcı, çektiği sıkıntılar sonrası okumaya duyduğu hevesi hiçbir zaman yitirmediğini ve okumanın, ilim irfan edinmenin beşikten mezara kadar üzerimizde bulunan bir hak olduğunu kaydetti.

Azimli çiftçi Cengiz Yazıcı, sözlerinin devamında; "Bütün çocuklarımı okuttum. Hepsi üniversite okudu çok şükür, işleri güçleri yerinde. Ben de çok zeki bir çocuktum. Fakat babam böbrek hastası olduğu için onunla ilgilendim ve ilkokuldan sonra okuyamadım. Ama 70 yaşında kızımın desteği ile ilkokulu dışardan okudum ve bitirdim. Daha sonra lise için başvuruda bulundum. Önce yaşımın biraz fazla olduğu için ağır olabileceğini söylediler. Ben de bu lafa çok kırıldım. Ancak benden özür dileyerek lise kaydımı yaptılar. 2,5 yılda da liseyi bitirdim. Lise bittikten sonra hep hayal ettiğim üniversite için hazırlanmaya başladım. Bugün de sınava gireceğim. Çok mutluyum. İnşallah bir yer kazanırım. Kazanana kadar mücadele edeceğim. İsterim ki herkes yaş falan demeden okusun. Aynı zamanda arıcılık yapıyorum, Arıcılık, ilahiyat veya adalet yüksekokulu bölümlerinde okumak içimden geçiyor" ifadelerini kullandı. Haber: Özgür Evliyaoğlu- Ardahan Haber
 
Bu haber 2986 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum