Reklam

ELEKTRİK BORCUNA KIZDI, KENDİNİ YAKTI!

ELEKTRİK BORCUNA KIZDI, KENDİNİ YAKTI!
11 Aralık 2019 - 23:33 - Güncelleme: 11 Aralık 2019 - 23:56

Göle Belediyesine ait garajda bulunan WC’yi çalıştıran G. K, elektrik borcu nedeniyle kesilen enerjiye isyan ederek Belediyenin önünde eylem yapıp kendini yakmak istedi.

Elindeki benzinle Belediyeye girmek isteyen G. K’ya Belediye çalışanları müdahale ederken, olaya tanıklık eden Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, vatandaşı makamına alarak önce derdini dinledi ve yaşanan mağduriyetten Belediyenin sorumluluğunun olmadığını G. K’ye anlattı.

Başkan Gültekin, sosyal medya hesaplarında olayla ilgili bilgi kirliliğinin olduğunu belirterek, konu hakkında şu açıklamada bulundu:  “Kıymetli Hemşehrilerim, Bugün yaşadığımız bir olayı üzülerek sizlerle paylaşmak istiyorum. Saat 15.00 civarı ilçemizde ikamet eden bir bayan hemşehrimizin personelimize bağırarak hakaret ettiğini gördüm ve kendisini makama çağırdım. Karşımda oturdu. Sıkıntısını dinledim. Eşine otogarın karşılıksız, 5000 TL'lik onarım yaparak hiçbir şey talep etmeden belediyeye ait WC'yi ihtiyaçlarını karşılasın diye kendisine tahsis etmiş bulunduğumuz yerin elektrik parasını ödemediğinden elektriğin belediye zabıtası tarafından kesildiğini belirtti. Bende bizim personelimizin öyle bir yetkisinin olmadığını söyledim. Muhatabın elektrik kurumu olduğunu kendisine izah ettim. Bayan gittikten sonra Sıla Ardahan firması birlikte kullandığı ortak elektriğin tamamını ödemiş olduğunu öğrendim. Bize geldiğinde bayan elektrik kesilmiş demiştir fakat TEDAŞ'tan alınan bilgiye göre elektriğin kesilmediğini, borç gecikmesinden dolayı uyarıldığını öğrendik. Bizi üzen olay belediyemizle uzaktan yakından alakası olmayan bu durumdan kaynaklı bayanın daha sonra bir yerlerden benzin alarak 16.00 civarı belediyenin girişine dökerek yakması sonucu huzursuzluğa yol açmasıdır. Bundan kaynaklı sosyal medyaya astı astarı olmayan haberler ve yorumlar yapılmıştır. Olayın aslı budur. Olaya emniyet el koymuştur. Tüm halkıma saygılarımla.”

Bu haber 2566 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum