Reklam

Ekrem İmamoğlun'dan Ardahan'a çıkarma

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ardahan Valiliği, Ardahan Belediyesi ve CHP Ardahan İl Başkanlığını ziyaret etti.

Ekrem İmamoğlun'dan Ardahan'a çıkarma
08 Şubat 2018 - 21:59

Bir dizi ziyaret için Ardahan'a giden Cumhuriyet Halk Partili İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Ardahan'da partisinin Ardahan İl Örgütünü ziyaret etti.

Partilileri ziyaret eden Trabzonlu Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 10 Ocak'ta yapılacak olan 'Çıldır Kristal Göl 5. Uluslararası Kış Şöleni' nin yapılacağı Çıldır Gölünün donmuş yüzeyini gezerek, Çıldır Gölünün ünlü balığı Sarı Balık'ı yedi.

CHP Ardahan İl Örgütü Başkanı Yalçın Taştan ve CHP'lilerin ev sahipliği yaptığı CHP'li Beylikdüzü Belediye Başkanı İmamoğlu aynı gün Ardahan Valisi ile Ardahan Belediye Başkanının da ziyaret etti.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ardahan'a gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ardahan Belediyesine misafir oldu.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, kentin yazın ve kışın ki güzelliklerini anlatarak İmamoğlu'na tescilli Ardahan çiçek balının anlattı, Damal ilçesine has Damal Bebeği hediye etti.

Türkiye'de kış aylarının en güzel yaşandığı illerden biri olan Kars ve Ardahan'ı ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, karma nüfus yapısıyla Türkiye'nin birçok bölgesinden insanın yaşadığı Beylikdüzü'ne memleketlerini hatırlatmak ve Anadolu'yu İstanbul'a tanıtmak adına il ziyaretlerine devam edeceğini kaydetti.

“Cemal Süreya’nın, “Beyaz, uykusuz ve uzakta” diye tariflediği Kars’ta çok yakın ve sıcak ilgi ile karşılandık” diyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak için gittiği ziyaretinde ilk olarak Kars Valisi Rahmi Doğan ve Kars Belediye Başkan Vekili Tahsin Güngören’in konuğu oldu.

Ardından, Beylikdüzü’nün Karslı iş insanlarıyla birlikte yaptığı şehir turu sırasında tarihi mekanları da ziyaret etti.

Programının ikinci gününde Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adem Burultay, Akyaka ilçesi İncedere Köyü Şehit Şeref Demir İlkokulu'nda Müdür Alp Tekin Polat ve öğrencileriyle bir araya gelen Başkan İmamoğlu, tarihi dokusuyla, hayvancılık ve tarıma dayalı ürünleriyle Kars’ın çok değerli bir kent olduğuna dikkat çekerek, “Ziyaretim boyunca birçok noktada turist guruplarla karşılaştık. Kars, herkesi kucaklayıcı kimliğini turizm sektörüne de yansıtırsa doğru bir sunumla vizyon bir şehir anlamında merkez olabilir” diye konuştu.

“Amacım İstanbul’a Anadolu’yu tanıtmak”

Ziyaretlerini CHP Akyaka İlçe Başkanı Şerafettin Özbek, Akyaka Ziraat Odası Başkanı İhsan Tazegül ve CHP Arpaçay İlçe Başkanı Kerem Ekici’yle bir araya gelerek sürdüren İmamoğlu, Beylikdüzü’nden de bahsederek, “Beylikdüzü karma nüfusa sahip bir kent. Anadolu’yu gezmekteki temel duygum Beylikdüzü’nün Türkiye’nin her rengini taşıması. Dolayısıyla hemşehrilerime memleketlerini hatırlatmak ve bu anlamda memleketlerini İstanbul’a tanıtmak adına kendimi vazifeli buluyorum. Bu anlamda birçok ili ziyaret ettim. Bu ziyaretlere yine devam edeceğim” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu haber 2096 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum