Reklam
Reklam

DÜNYANIN EN BÜYÜK 250 ULUSLARARASI MÜTEAHHİDİ ARASINDA BİR ARDAHANLI

DÜNYANIN EN BÜYÜK 250 ULUSLARARASI MÜTEAHHİDİ ARASINDA BİR ARDAHANLI
18 Mart 2022 - 14:19
Ardahanlı hayırsever iş insanı Yasin Selami Erdoğan'ın kente kazandırdığı fabrika işsizlerin umudu olmaya başladı. Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in girişimleri sonucu, Ardahanlı iş insanı Yasin Selami Erdoğan'ın 2 bin metrekare alan üzerine Halilefendi Mahallesinde 6 milyon lira harcayarak yaptırdığı tekstil fabrikası kentte 350 kişiye iş istihdam sağladı.

Ardahanlıların merak ettiği Yasin Selami Erdoğan, Posof ilçesine bağlı Sütoluk (Satkabel) Köyü nüfusuna kayıtlı Öğretmen bir baba ve annenin çocuğu olarak yıllar önce büyükşehre göç etmiş ancak memleketine olan vefa borcunu kentin en çok ihtiyaç duyduğu ekonomik alanda yaptı.

Reklam ve şatafattan uzak bir tutum içinde yardımlarını sürdüren Erdoğan, Ardahan'da bir çok vatandaş tarafından takdirle karşılanıyor. Ardahan’ın önemli bir değeri olan Yasin Selami Erdoğan, hiçbir karşılık beklemeden Ardahan’a kazandırdığı yatırımla halkın gönlünde önemli bir yer edinmiş durumdadır.  

Ülke genelinde inşaat sektöründe başarılı bir iş insanı olarak tanınan Yasin Selami Erdoğan'ın kentte kazandırdığı tekstil fabrikasına ise babası ve annesi Sabri ve Saniye Erdoğan’ın ismini vermişti.

TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI MÜTEAHHİDİ

Başarılı hemşehrimiz iş insanı İlk İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Selami Erdoğan, 2015 yılında Türkiye’nin en başarılı Müteahhitleri arasında yer alarak 'Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni' programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden plaketini almıştı.

ERDOĞAN, DÜNYANIN EN BÜYÜK 250 MÜTEAHHİDİ ARASINDA

2019 yılında Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen 2019 Yılı Uluslararası Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni’nde Engineering News Record tarafından açıklanan "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde yer alan 42 Türk firması ödüllerini Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın elinden almıştı. 2014 yılından bu yana 6 yıldır aralıksız olarak listede yer alan İLK İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Selami Erdoğan, gururumuz olmaya devam ediyor.
 
Reklam
Bu haber 2487 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum