Reklam
Reklam

DOĞU'NUN 4 İNCİSİ ÖDÜLÜ KAPTI

DOĞU'NUN 4 İNCİSİ ÖDÜLÜ KAPTI
08 Ocak 2021 - 21:04 - Güncelleme: 08 Ocak 2021 - 21:23
Damaklara şenlik yaşatan birbirinden farklı lezzetleri, büyüleyici tabiat manzaraları ve sahip olduğu tarihi dokularıyla Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır, Karadağ’da düzenlenen Uluslararası Turizm Filmleri Festivalinde rakiplerini geride bırakarak “En İyi Film Ödülü ”ne layık görüldü.

Kurulduğu günden itibaren bölgesel düzeyde kapsama alanına giren iller ve çevresinde ortaya koyduğu projelerle takdir toplayan Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) sinema alanında da etkisini gösterdi. TRA2 Bölgesini oluşturan Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır’ın en iyi şekilde tanıtılması için kolları sıvayan SERKA, hazırlattığı “Gel” çağrısıyla başlayan ve “Doğu’yu Keşfet” sözüyle biten filmi ile gönülleri okşadı.

SERKA tarafından Imagine Production’a yaptırılan “Doğu’yu Keşfet” adlı filmin yönetmen koltuğunda Güçlü Gülan oturdu. Aralık ayının son haftasında Karadağ’da (Montenegro) düzenlenen Uluslararası Turizm Filmleri Festivali-Stars Of Wild Beauty yarışmasında onlarca ülkeden yaklaşık 100 film boy gösterdi. Bölge kategorisinde ipi göğüsleyerek büyük başarıya imza atan söz konusu film, Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır’da çekildi. İki buçuk dakika süren ve bölgedeki tarihi, kültürel değerleri ülke sınırları dışına taşıyan “Doğu’yu Keşfet”, gerek yüksek görüntü kalitesiyle gerekse kullanılan çarpıcı folklorik öğeleriyle izleyenleri mest etti.

Haber: Özgür Evliyaoğlu Ardahan - Haber
 
Bu haber 1896 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum