Reklam
Reklam

DEVRİMCİLER ARDAHAN'DA BULUŞTU

Olası erken ya da zamanında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesi üçüncü ittifak çalışmaları sürerken, 78 Kuşağının önemli isimleri, STK ve siyasi parti temsilcileri Ardahan’da bir araya geldiler.

DEVRİMCİLER ARDAHAN'DA BULUŞTU
03 Ağustos 2022 - 13:11 - Güncelleme: 03 Ağustos 2022 - 13:26
Olası erken ya da zamanında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesi üçüncü ittifak çalışmaları sürerken, 78 Kuşağının önemli isimleri, STK ve siyasi parti temsilcileri Ardahan’da bir araya geldiler.

Dursun Akçam Kültür Evi Toplantı Salonunda buluşan devrimciler, STK ve siyasi parti temsilcileri, Türkiye gündemi başta olmak üzere birçok sorun hakkında istişarelerde bulundular, geçmiş hatıraları anlattılar ve fikir alış verişi yaptılar.

ORHAN KAYA: “EMEK, DEMOKRASİ VE BARIŞIN GÜÇLENMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Toplantının amacı hakkında değerlendirmelerde bulunan Emek Partisi Darıca İlçe Başkanı ve Ardahan Emek Partisi Kurucularından Orhan Kaya: “Şimdi Ardahan da bulunan ve dağınık durumda olan demokrat ve devrimci arkadaşlarla bir sohbet yaptık. Bu sohbetin ana konusu nasıl bir araya geliriz, omuz omuza nasıl veririz, birlikte nasıl hareket ederiz diye bunları tartıştık. Bizim bu toplantıdaki amacımız Ardahan da ki emek, demokrasi ve barış güçlerinin bir araya getirilmesi ve burada kurulmuş bulunan Emek Partisi, Sol Parti, HDP ve kültür merkezimizin de daha güçlenmesi ve daha güçlü bir hale gelmesi bir araya gelmesi için çalışıyoruz. Bugün mesela 3.ittifak tartışılıyor, 7 siyasi parti var bunun daha da güçlenmesini istiyoruz.  Ağustos ortasında deklarasyon yayınlanacak. 3. İttifak gerçekleşecek ona katkı sunmak için bir şeyler yaptık daha da güçlenip toparlanmasını istiyoruz” dedi.

ERBAY KARA: “40 YIL SONRA BİR ARAYA GEDİK”

Ardahanlı Yazar ve Şair Erbay Kara ise şunları söyledi: “Değerli basım mensubu dostum bizler 78 kuşağın insanlarıyız. Burada öncelikle Ardahan da yaşamayan Ardahan dışında ikamet eden oralarda çalışıp emek veren insanlarla beraber 40 yıl sonra aşağı yukarı bir araya gelme fırsatı bulduk. Gündemsiz bir toplantı şeklinde bir araya geldik işte herkes geçmişteki anılarını ortaya koydu ve şiirler okuduk. Herkes bulunduğu yerlerde nasıl mücadele ettiğini anlattı, bizde elimizden geldiği kadar Ardahan da o mücadeleye katkı vermeye çalışıyoruz.

GÜRHAN ŞİMŞEK: “KENDİ COĞRAFYAMIZIN RENKLERİ VE SİYASİ TERBİYEMİZLE YOĞRULDUK”

Dursun Akçam Kültür Evi Merkezinde buluşan devrimcilerin toplantısında değerlendirmelerde bulunan Gürhan Şimşek; “Bu toplantının özetiyle alakalı sorunuzu şöyle cevaplayacağım. Uzun yıllar yurt dışı ve Ardahan dışında yaşayan arkadaşlar almış olduğumuz siyasi terbiye gereği Dursun Akçam Kültür Merkezinde bir araya gelerek buluşmak istedik. Burada ki buluşmamızda Ardahan’ı değerlendirdik,  geçmiş yılları yad ettik. Ardahan dışında yaşayan arkadaşlarımızın diğer arkadaşların ayak bağı veya öğüt verme gibi bir niyetimiz olamaz, onlar bizim dostlarımızdır. Onların olduğu yerler bizim yerlerimizdir bize bu konuyla alakalı ne düşerse yapmak durumundayız, hazırız çünkü biz kendi coğrafyamızın renkleriyle yoğrulduk. Bulunduğumuz yerlerde verdiğimiz mücadele için ortaya bir şeyler koyabiliyoruz. Bu coğrafya bizim coğrafyamız, renklerimiz ve ayak izlerimiz hala burada teşekkür ederim” ifadesini kullandı.


 

Bu haber 1225 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • KÜRT ÇOCUĞU
  1 hafta önce
  Kültürlü insan***lar bizler kültürüsüsüz bizlere kültür abideliği sergilemeye çalışan bir çeşit insan yanyana gelmiş sadece gördüğüm bu kültür adı altında bilgisizce hangi amaca hizmet ettikleri belli olmayan kişiler sadece.
 • Şahin
  1 hafta önce
  meropollerde hepsi akp ninin dizinin dibinde dolasiyorlar ardahana da gelip devrimciyiz diye gecinirler
 • Hele bakin bunlara
  1 hafta önce
  Hele tiplerine bak bunlarin, m..Hele tiplerine bak bunlarin, memlekete ne faydasi olur bu kominist, ateistlerin birde utanmadan t... yanlisi bir gazeteyide elinde tutuyorlar