Reklam
Reklam

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI CANDAR YILMAZ, AKARYAKIT ZAMLARINA TEPKİ GÖSTERDİ

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI CANDAR YILMAZ, AKARYAKIT ZAMLARINA TEPKİ GÖSTERDİ
01 Şubat 2022 - 22:29
Yılbaşından itibaren başta gıda maddeleri olmak üzere peş-peşe gelen fahiş zamlara siyasi parti temsilcileri de tepki göstermeye başladı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Ardahan İl Başkanı Candar Yılmaz, Genel Başkanı Ali Babacan'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı Retweetleyerek akaryakıta gelen zamlara tepki gösterdi.

Konu hakkında gazetemize bir açıklaması yapan Başkan Candar Yılmaz, "DEVA Partisi olarak yapılan bu zamların artık son bulmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızın gelen zamlardan canı yanmaya başladı. Artık insanlarımız evlerindeki elektrikli araç gereçlerini kullanmaktan, kombilerini açmaktan korkar hale geldi. Otomobil sahipleri gelen bu zamlarla araçlarına yakıt koyamadığı gibi dar gelirli vatandaşların sırtına yüklenen bu zamlar hayatı yaşanmaz bir hale getirmiştir. Bu ekonomik krizden çıkış yolu iğneden ipliğe yapılan zamlarla değil partimizin ekonomik politikalarının uygulanmasıyla çıkılacaktır" dedi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, akaryakıta yapılan zamları bu kez tiye aldı. Eşi Zeynep Babacan ile at üzerindeki fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan Babacan, ''Benzin fiyatlarını görünce biz'' notunu düştü.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ardahan'da ortalama 13,66 liradan satılan benzinin litre fiyatı 14,34 lira oldu. Benzinin litresi ilçelerde ise 14,59 liradan satışı yapılmaktadır.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, benzindeki rekor seviyeye ulaşan benzin fiyatına Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Eşi Zeynep Babacan ile ata bindiği fotoğrafı paylaşan Babacan, ''Benzin fiyatlarını görünce biz'' ifadelerini kullandı.
Reklam
Bu haber 904 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum