Reklam
Reklam

DEVA PARTİSİ HANAK 1. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

DEVA PARTİSİ HANAK 1. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI
19 Aralık 2021 - 22:09
Deva Partisi Ardahan'da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Dün gerçekleşen Hanak 1.Olağan Kongresinde Deva partisi Genel Merkez Kurucu Kurul Üyesi ve Bölge Koordinatörü Ahmet Faruk Ünsal, Deva Partisi İl Başkanı Candar Yılmaz, Posof ilçe başkanı Soner Polatoğlu, Damal ilçe başkanı Oktay Kara, Göle ilçe başkanı Süleyman Demir, Hanak ilçe başkanı Kamil Büyükkaya ve Merkez ilçe başkanı Aşkın Yıldız’ın katılımıyla gerçekleşti.  Delegelerin seçimiyle tekrar göreve seçilen Hanak kurucu İlçe Başkanı Kamil Büyükkaya ve ekibi oldu.
Kongrede söz alan Bölge Koordinatörü Ahmet Faruk ÜNSAL şunları söyledi;
Yazılı ve sosyal medyada yapmış olduğumuz bir eleştiri sonucunda kapımıza Polis dayanıyor ise bu Ülkede hiçbir yaratıcı fikrin ortaya çıkma şansı olmaz. Gelişmek istiyorsak mutlaka Özgürlük Demokrasi olmak zorundadır. Fakirliğimizin başlıca sebeplerinden biri özgürlüğümüzün ve Demokrasinin kısıtlanmasından kaynaklanmaktadır.
İnsanlarımız ekonomik sıkıntıyı çok derinden hissettiği şu günlerde maalesefki saat başı dahada fakirleşiyoruz ve korkunç bir batağa doğru gitmeye devam ediyoruz. Ardahan bir Serhat Şehrimizdir, Kura nehri ile bir eli Gürcistan’dan Azerbaycana atmış diğer eliyle ise tüm Türkiye’de büyük bir  hemşerisine sahiptir. Ardahan’da ikitane sınır kapısı olmasına rağmen maalesefki   Ekonomik olarak hiçbir katkısı olmamış siyasal iktidarın buraya, bari şu sınır kapılarını açında dışardan gelenlerle Vatandaşlar kendi ürettiği ürünleri satıp kısmen rağatlamarını sağlayın. Burdan iktidara sesleniyorum “Bu kapıları açın”. diyerek sözlerine son verdi.
Deva Partisi İl Başkanı Candar Yılmaz;
Bireysel çıkarlarımızı bir kenara bırakıp, Ülkemizi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtarmak için çalışmalıyız. İnsanlar bir partiye üye olmadan liyakat sahibi çocuklarının dinine, diline rengine bakılmaksızın işe alınmasını, Bir partiye üye olmadan sosyal yardımlardan yararlanmak istiyor, Bir partiye üye olmadan desteklemelerden yararlanmak istiyor, Bir partiye üye olmadan sosyal yardımlardan yararlanmak istiyor.
Deva İktidarında Yapılacak sosyal yardımlar muhtaç insanlarımızı incitmeden adil ve hızlı bir biçimde sağlayarak, Sosyal yardım bağımlılığında da kurtarmak için özel istihdam programları uygulanacak. Deva İktidarında çiftçimizi ithalat yerine içerde üretimi destek sağlayacağız. Küçük üreticilerin pazarlama problemlerini çözeceğiz, çiftçi borçlarını en az 2 yıl erteleyeceğiz, Çiftçilerimizin kullandığı mazot ÖTV sini geri vereceğiz, çiftçilermizin kullandığı gübre maliyetinin % 50 sini destek olarak vereceğiz, Tarım ürün desteklemelerini gerçek üreticiye hasadından sonra hemen vereceğiz, Sadece aracıların değil çiftçilerimizin de kazandığı bir sistem oluşturacağız. Her köye ziraat danışmanı ve veteriner hekim projesini hayata geçireceğiz.
Çok konuşan değil çok dinleyen çözümleri somut olarak insanlarımızın önüne sunan birpartiyiz.
Partimiz Kuruluşundan bu yana ; 
1. Tarım Eylem Planı
2. Demokrasiye Geçiş Eylem Planı
3. Afet Yönetimi Eylem Planı
4. Sosyal Politikalar Eylem Planı
5. Yarına Atılım Eylem Planlarımızı açıkladık .
“Bu eylem planlarında ilk 90 gün ve 360 gün içinde neler yapacağımız hepsi yazılıdır. Hani derler ya söz vermeyin senet verin işte bizim senetlerimiz.” dedi.
Hanak ilçe başkanı Kamil Büyükkaya yaptığı konuşmada şunları söyledi;
İlçemizde birçok sorun ve eksikler bulunmaktadır. Birinci sorunumuz ısınma sorunudur. Doğalgaz boru hattı dibimizden geçmesine rağmen ilçemiz bundan yararlanamıyoruz, evlerini kiraya veremiyor ve insanların başka bölgelere gitmelerine neden oluyor.Biz bunun için mücadelemizi sürdürüyoruz ve önümüzdeki yıl inşallah bu konuda gerekli adımlar atılacaktır.  İkinci bir sorunumuz ise imar sorunudur. “İlçemizde 3 kat üstü inşaatlara izin verilmiyor biz bu konu hakkında da gerekli girişimleri yaparak İlçemizi kalkındırmak istiyoruz”. dedi.
Gerçekleşen kongre sonrasında İl ve ilçe başkanları tekrardan göreve seçilen Hanak kurucu İlçe Başkanı Kamil Büyükkaya ve ekibine başarılar dilediler.
Reklam
Bu haber 2970 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum