DEVA PARTİSİ ARDAHAN'DA BASINLA BULUŞTU

DEVA PARTİSİ ARDAHAN'DA BASINLA BULUŞTU
15 Ağustos 2020 - 12:41
Deva Partisi Ardahan il, Merkez ve Göle İlçe teşkilatı, ilk basın buluşmasını gerçekleştirdi. İl Başkanı Candar Yılmaz, il Yönetimi, merkez ilçe, yeni oluşturulan ilçe yönetimleri ile birlikte Kongre Caddesi üzerinde bulunan Alaşara Cafe’de basın toplantısı düzenledi.
 
“Ardahan’ın dertlerine deva olmaya geliyoruz” diyen il başkanı Candar Yılmaz oluşturdukları yeni kadrolarla il ve ülke siyasetine artı değerler katılacaklarını söyledi.
 
DEVA, GÜÇLÜ TÜRKİYE İDEALİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BU YOLA ÇIKMIŞTIR
 
Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada,  “Bilindiği üzere Demokrasi ve Atılım partisi Genel Başkanımız Ali Babacan ‘ın Liderliğinde 9 Mart 2020 yılında kurularak siyasi hayatına başlamıştır. Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemlerde sorumluluk duygusu ile Ardahan’ımıza ve ülkemize Deva olmak için yola çıktık. Deva partisi olarak Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan ve birbirinden kıymetli kurucu üyelerimiz ile birlikle hukukun üstünlüğüne, özgürlüğe, adalete, Temel İnsan Haklarına ve demokrasiye, şiddet, korku, baskı, ötekileştirme ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, şeffaf, hesap verebilir ve denetlenebilir; gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı saygın ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için bu yola çıktık” dedi.
 
Ardahan’ımızın sorunlarını tespit edip; istişare ve ortak akılla çözüm yolu arayacak ve dertlerimizin son bulması için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz diyen Başkan Yılmaz, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:
 
DOĞRUNUN YANINDA YANLIŞIN KARŞISINDA OLACAĞIZ
 
“Bizim üzerimize düşen görev önce bulunduğumuz ortamda daha sonra kendi çevremizde, şehrimizde ve ülkemizde bu ideal için çalışmaktır. Bu ideali gerçekleştirmek için güzel Ardahan’ımıza var gücümüzle çalışacağız. Çalmadık kapı bırakmayacak; genç, yaşlı, çocuk demeden hemşerilerimizin dertlerini dinleyip, onların derilerine derman olmak için uğraşacağız. Ardahan’ımızın sorunlarını tespit edip; istişare ve ortak akılla çözüm yollan arayacak ve dertlerimizin son bulması için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz.
 
SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ
 
Bizler bu şehirde yaşıyoruz ve sorunlarını yakından biliyoruz. Şehrimizin yaraları var. Bu yaralan sarmak için gece gündüz çalışacağız. Sorunları sürekli dile getirmektense bu sorunlara çözüm üretmek amacını şiar edineceğiz. Her doğrunun yanında yanlışın karşısında olacağız. Partimiz Özgürlük Eşitlik ve adalet temelleri üzerine kurulu bir demokrasi anlayışının savunucusu olacaktır. Bu itibarla temel hak ve özgürlükleri etnik köken, dil, din, mezhep, cinsiyet, siyasi ve sosyal aidiyet farkı gözetmeksizin tüm insanlar için tanıyor.
 
YEREL DİNAMİKLERE ÖNEM VERECEĞİZ
 
 Bu ülke hepimizin ülkesi Türkü, kürdü ile sunnisi alevisi ile sekülerleri ile dindarları ile siyasi görüşlerimiz ne olursa olsun etnik kimliğimiz ne olursa olsun inancımız ne olursa olsun hepimiz bu ülkenin asli unsurlarıyız. Bu topraklar üzerinden kardeşçe yaşamaya mecburuz. Siyasi tecrübenin yanında geçlerimizin siyasette aktif olarak rol almalarını sağlamalıyız.  50 yaşın üzerinde inanların ilgilendikleri bir alan olmaktan çıkarmalıyız.
 
 
MERKEZ VE GÖLE’NİN KONGRELERİ AĞOSTOS’UN SON HAFTASINDA YAPILACAK
 
DEVA genç kadroları ile diğer siyasi partilere örnek teşkil edecektir. Kurucu heyetimizle beraber İlde 20 İl Yönetim Kurulu Merkez İlçede 10 yönetim kurulu ve Göle İlçemizde 6 Yönetim Kurulu ile kongre sürecini başlatmak için yetkili mercilere müracaat ettik. İlde Partimize Yönelik ciddi bir teveccüh var. Kongre süreçlerimizden sonra saha çalışmalarımızı hızlandıracağız. İlin yönetimine talip olan insanları yerel dinamiklerle beraber çalışıp yerelden seçeceğiz. Kongre sürecimizi hızlandırıp bu ay içinde Göle İlçemiz ve Merkez İlçemizin Kongresini yapacağız. İl binamız ve Göle İlçesi binamız kiralama işlemleri bitti içinin tefrişat ve donatı işlemleri için çalışmalar yürütülmektedir. Bu ayın sonunda il binamızın ve ilçe binamızın açılışını yapmayı hedefliyoruz. Değerli arkadaşlar bu vesile ile toplantımıza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim saygılarımı sunarım. Allah İlimize ve Ükmemize hayırlı uğurlu etsin.”
 
BAŞKAN YILDIZ, BİZ SESİMİZİ DEĞİL, SÖZÜMÜZÜ YÜKSELTECEĞİZ
 
Demokrasi ve Atılım Partisi Ardahan Merkez İlçe Başkanı Aşkın Yıldız ise, Mevlana ve Yunus Emre’den bazı kesitlerle süreci anlattı.
 
Yıldız: “Hz.Mevlaana diyor ki sözünü yükselt sesini değil. Yağmurlardır çicekleri açtıran gökgürültüleri degil. Siyasetin sesi çok yüksek çıkıyor inşallah biz o sesi biraz kısıp sözü biraz yükselteceğiz. Yunus Emre de diyor ki ‘Yûnus, kalbin bu özelliğini veciz bir ifadeyle "Gönül Çalab'ın tahtı" şeklinde dile getirir. Gönül Hakk'ın evi olunca, kırılmaması gerekir. İnsan, diliyle kazanıp diliyle kaybeder. Gönüle yol dilden gider.’Parti tüzüğümüzün birinci maddesi basın özgütlüğüdür. Özellikle basın mensubu arkadaşlara söylüyorum, basın özgürlüğü herhalde başka birşey demeye gerek yok, bazı şeyleri yazamadığımız gibi sıkılarak ya da baskı altında yazdığınızı biliyorum. İnşallah bunların önünde ki engellerin kalkması lazım. Bu konudan bir Türkiye'ye çok ihtiyacımız var ama bir farkla iyi bir orkestra şefiniz olursa senfoni orkestrası olursunuz ama, iyi bir orkestra şefiniz yoksa o çok seslilik kakafoniye dönüşür ve eser üretme şansınız kalmaz” dedi.
 
DEMİR, KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK
 
Demokrasi ve Atılım Partisi Göle İlçe Başkanı Süleyman Demir ise, Göle’de partilerine yönelik ciddi bir teveccühün olduğunu söyledi.  Demir, “Ülkemizin demokrasi, insan hakları, adalet ve ekonomi alanında içine düşürüldüğü bu durumdan çıkması ve her alanda ilerlemesi için tüm çabamızla çalışmaya devam edeceğiz. Siyasetin sürekli dışlayıcı, ötekileştirici dil kullanmasına karşıyız. Siyaseti kutuplaştırma, ötekileştirme haline getirmek bizim siyaset lügatimizde kendisine yer bulamayacaktır. İktidarda ve muhalefette siyasi nezaketi korumak, serinkanlı, sakin, incelikli siyasi dil kullanmak bizim önceliğimiz olacaktır. Halkımız her şeyin en iyisine layık. Bizim kaybedecek tek bir dakikamız yok” dedi.
 
Bu haber 4519 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum