Reklam
Reklam

Deva'da Başkanlık yarışına yoğun ilgi

Deva'da Başkanlık yarışına yoğun ilgi
02 Haziran 2020 - 14:33
Türkiye ekonomisini 8 yıl başarılı bir şekilde yöneten ve döneminde birçok soruna çare bulan Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan’ın kurduğu Deva Parti’sine Ardahan’da yoğun ilgi var.

DEVA PARTİSİ ARDAHAN’DA İL BAŞKANINI ARIYOR

Yapılan anketlerde halkın ekonomideki bu durgunluğun çaresini Ali Babacan’da araması dikkatlerden kaçmadı. Tüm bu yaşanılanlar kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Ardahan’da da Ali Babacan ve Partisi Deva’ya ilgi arttı.

Edindiğimiz bilgilere göre şehrin kanaat önderleri başta olmak üzere siyasetten işadamlarına varıncaya kadar birçok kişinin Ardahan’dan bu göreve talip olduğu ve Deva Partisi Genel Merkezi ile irtibata geçtiği Ardahan teşkilatlarını kurma talebinde bulunduğu bilgisi edinildi.

Öte yandan Ali Babacan liderliğindeki Deva Partisine katılımların daha çok AK Parti’den olacağı bilgileri siyasi kulislerde konuşulurken, AK Partideki bu kopuşun Deva Partisi saflarında yer alacağı ileri sürüldü.

Ali Babacan önderliğinde kurulan Deva Partisi önümüzdeki günlerde Doğu Anadolu bölgesinden sorumlu komisyonun Ardahan’a geleceği bilgisi alındı. Ardahan’dan İl Başkanlığı için başvuru yapan yaklaşık yirminin üzerinde ki kişiler ile yüz yüze görüşeceği öğrenildi. Komisyon Başkanlığının 22’inci dönem Ak Parti Muş Milletvekili Dr. Medeni Yılmaz’ın yaptığı heyetin bu güne kadar İl Başkanlığı için başvuran isimler ile internet üzerinden görüntülü görüşüldüğü ve Genel Başkan Ali Babacan’a verilecek son nihai raporun ise gerçekleştirilecek yüz yüze görüşmelerden sonra karar verilecek.
 
Bu haber 3818 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum