Reklam
Reklam

DERDİMİZ POSOF YOLUMUZ ANKARA

DERDİMİZ POSOF YOLUMUZ ANKARA
25 Aralık 2020 - 21:13

Posof’un sorunlarını çözmek ve hazırladığı projelerin 2021 yatırım programında yer alması için Ankara’ya giden Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, yapılan görüşmelerde olumlu sonuçlar aldı.

Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ı makamında ziyaret eden Başkan Ulgar, Posof’ta 2021 yılında yapılacak projeler üzerine bir takım çalışmalar yaparak yatırımların hızlanması için Bakanlık düzeyinde görüşme gerçekleştirdiler.

ANKARA ZİYARETİ POSOF İÇİN ÖNEMLİ SONUÇLAR DOĞURACAK

Ardahan AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve Posoflu AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ile birlikte Bakanlıkları ziyaret eden Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, “Ulgar Tüneli’nde çalışmanın başlatılması için Karayollarından sorumlu Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver Uskurt’a talebimizi ilettik ve olumlu sonuç aldık. Ulgar Tüneli inşaatı önümüzdeki ay yeniden başlayacağı müjdesini siz değerli hemşerilerimizle paylaşmak istiyoruz. Milletvekili Atalay, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr Ali Erbaş’la görüşme gerçekleştirdikten sonra kuruma giderek önceki dönem Posof Müftüsü Suat Okyan, Özel Kalem Müdürü Hasan Güçlü ve Genel Müdür Mehmet Bilgin’le görüşerek Posof Site Camii inşaatının başlamasını sağladık” dedi.

Posof’a yeni projelerin sözünü de aldığını açıklayan Başkan Ulgar, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu Milletvekili Tülay Kaynarca ile birlikte ziyaret ettiklerini, yapılan yatırımlar ve uygulanacak yeni projeler için söz aldıklarını söyledi.

2021 YILI POSOF İÇİN YOĞUN İNŞAAT DÖNEMİ OLACAK

Başkan Ulgar: “Posof’ta inşaatı devam eden TOKİ konutlarından dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ettik. İlçemizde inşaatı devam eden TOKİ konutlarından dolayı bakanlarımıza teşekkür ettik. Önümüzdeki yıl yapımına başlanacak olan altyapı, kanalizasyon, içmesuyu, kanalizasyon arıtma, kaldırımlar ve yolların tamamen yenilenmesi için söz aldık. 2021 yılı Posof için yoğun inşaat dönemi olacak” şeklinde açıklama yaptı.

Bu haber 6388 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum