Reklam
Reklam

DEPREM, ARDAHANLILARI İZMİR'DE BULDU

DEPREM, ARDAHANLILARI İZMİR'DE BULDU
01 Kasım 2020 - 21:57 - Güncelleme: 01 Kasım 2020 - 22:15
69 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 949 KİŞİ YARALANDI

Merkez üssü Ege Denizi'nin İzmir Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar ikisi Ardahanlı olmak üzere toplam 69 kişi hayatını kaybetti, 949 kişi ise yaralandı. 8 binada arama-kurtarma çalışmaları sürdürülürken, 220 kişinin ise tedavisi devam ediyor.

SAYRA VE ÇINAR ALPGÜNDÜZ İSİMLİ KARDEŞLER ÖLÜ BULUNDU

Alınan bilgilere göre Ardahan Göle ilçesine bağlı Koyunlu (Gundik) köylü Alpgündüz ailesinin iki ferdinin de hayatlarını kaybettikleri öğrenildi. Sayra ve Çınar Alpgündüz isimli kardeşleri el ele tutuşmuş olarak ölmüş halde bulundukları öğrenilen olayda Alpgündüz ailesinin anne ve babanın iş dolayısıyla dışarıda oldukları için deprem ardından evde olmadıkları iki kardeşin de Bayraklı da olan evlerinde yaşanan deprem esnasında ders çalıştıkları sırada yaşanan sarsıntı ardından el ele tutuşup, kaçmak isterlerken beton yığını altında kalarak hayata göz yumdukları alınan bilgiler arasında oldu. Öte yandan gazetemiz muhabirlerinin ulaştığı birçok Ardahanlı hemşerimizin bu iki kayıp dışında bir acı yaşamadığı öğrenildi.

ARDAHANLI BUSE KURTARILDI…

 "Siz köpekleri salın ben de kedi sesi çıkartayım" diyen Ardahan Göle Koyunlu köyünden Buse Hasdemir 9,5 saat sonra kurtarıldı. Enkaz altında iken Tarım ve Orman Bakanı ile yaptığı telefon görüşmesinde ´Köpekleri salın ben kedi sesi çıkarayım´ diyerek depremin simge isimlerinden olan Ardahanlı Buse Hasyılmaz, 9,5 saat çalışmanın ardından enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Bakan Pakdemirli konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Buse’yi biraz evvel hastaneye gönderdik. Sağlıklı olması son derece memnuniyet verici" diye konuştu.
Bu haber 3504 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum