Reklam
Reklam

DEMİR PASLANMIYOR!

DEMİR PASLANMIYOR!
15 Ocak 2020 - 17:50 - Güncelleme: 15 Ocak 2020 - 17:59

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demi, il sınırları içerisinde kalan emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor. 

Başkan Demir: “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için, mahallelerimizde bulunan metruk binaları tespit edip, muhtarlarımız aracılığıyla ev sahiplerinden gerekli izni aldıktan sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Ardahan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahallelerde bulunan metruk binaların vatandaşların talepleri doğrultusunda yıkıyor.

Başkan Demir, terk edilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaların yıkımlarına devam ettiklerini belirterek, “Belediye sınırlarımız içerisinde bulunan, mahalle sakinlerimizin emniyeti ve sağlığı açısında risk oluşturan binaların yıkımını Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz” dedi.

Metruk binaların yıkılıp yerine yeşillendirme ve halk yararına park yapmak istediklerini açıklayan başkan Demir, “Ardahan için en iyisi neyse onu yapmaya çalışıyoruz.  İçişleri Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda Valilik, Özel İdare ve Belediye’nin ortak çalışması ile şehirde metruk binaların yıkımı için görev tevdi edildi. Metruk olan görüntü kirliliği veren tüm binalar kalkacak. Benim yaşam tarzımda tembellik yoktur, ne zaman işim biterse o zaman rahatlarım, eğer o iş yapılmazsa ben uyuyamam. Devlet bize olanak vermiş biz de bunları değerlendirmemiz gerekiyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

MAHALLE SAKİNLERİ VE MUHTARDAN TEŞEKKÜR

 Yenimahalle Muhtarı Murat Atacan ise yıkımı gerçekleştirilen metruk binaya son günlerde madde bağımlısı kişilerin mesken tutmaya başladığını söyleyerek, “Çocuklarımızın bu sokaktan geçmesinden korkuyorduk. Buraların yıkılmasına sevindik. Belediyemizin böyle yerleri yıkmasından memnunuz. Teşekkür ediyoruz” dedi.

Yılmaz Avcı’da, vatandaş olarak bu tür köhne, harabe evlerin önünden geçerken çekindiklerini belirterek, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti.

Bu haber 2234 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Karagöllü
  9 ay önce
  Karagöl mahallesi muhtar adayı Dursun AKTAŞ ın metruk binaları yıktıralım, nöbetçi fırın yapılsın vaatleri belediyemizin gözünden kaçmamış. Bir de karagöl mezarlığının otlardan temizlenmesi ve bu en büyük mahalleye herkesin ulaşabileceği bir yerde çocuk parkı yapılması gerçekleşirse çok daha iyi olur. En azından seçilmediyse de muhtar adayının fikirleri ufkumuzu açtı. Bu da yeter. Gün gelip insanların doğru kişiyi tercih etmesi de muhtemeldir. Al 2 bin lirayı otur akşama kadar dükkanında devri de biter inşallah.
 • Yudum ışık
  9 ay önce
  Çok güzel bı çalışma olması gerekeni yapmış
Günün Başlıkları