Reklam

DEMİR: BİZİM FABRİKAMIZ HAYVAN PAZARIDIR ...

DEMİR: BİZİM FABRİKAMIZ HAYVAN PAZARIDIR ...
11 Ocak 2020 - 22:53

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Ardahan Meslek Yüksek Okulu kurucusu Prof. Dr. AbaMüslüm Güven anısına düzenlenen ‘’Üniversitenin Tarım ve Hayvancılığın Gelişimindeki Rolü’’ adlı panelde konuştu.

Başkan Demir, Ardahan’daki hayvancılık potansiyeline vurgu yaptı. ’’Bizim fabrikamız hayvan pazarıdır’’ Dedi.

Başkan Demir: “Bizim fabrikamız hayvan pazarıdır. Kaynağımız et ve süt ürünleri. Valiliğimiz, rektörlüğümüz ve Ardahan bürokrasisine teşekkür ediyorum hepsi Ardahan için ne yapabiliriz konusunda çok büyük gayretleri var. Bizler Ardahan’ın kendi öz kaynaklarını daha çok katma değer kazandıracak şekilde sunacağız. Belediye olarak küçük çaplı olsa da et entegre tesisimizi kavurma başta olmak üzere projelendirdik kuruyoruz. Biz etimizi iyi pazarlayabilirsek yani üretime kendimiz geçtiğimizde bir kiloda yirmi lira kazanacağımıza bir kiloda iki yüz lira kazanabiliriz ve bunu yapacağız. Devlet bu bölgeye her şeyi vermiş, bir eksiği yok.

‘’ARDAHAN’DA İŞSİZLİK SON BULACAK’’

 Şimdi biz Ardahan sevdalısıysak, Ardahan milliyetçisiysek, çocuklarımızın burada durmasını istiyorsak durmadan çalışmamız lazım. Etimizi, kazımızı, sütümüzü ve balımızı zirveye taşımamız lazım ve hiçbir engel yok. Hep birlikte Ardahan’ın değerlerini daha iyi pazarlayacağız. Ardahan’da işsizlik de son bulacak, üretim de fersah fersah artacak. Her adım atışımızda, özellikle gazetecisi basını Ardahan’ın marka değerine zarar veriyor muyuz, vermiyor muyuz ona bakacak” ifadesini kullandı.

Bu haber 1323 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum