Reklam

DAVUTOĞLU: ARDAHAN'IN SUYUNU İÇTİK BAŞBAKAN OLDUK

DAVUTOĞLU: ARDAHAN'IN SUYUNU İÇTİK BAŞBAKAN OLDUK
27 Temmuz 2020 - 23:15

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ardahan'da sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Partisinin il kongresine katılmak üzere Ardahan'a gelen Davutoğlu, İl başkanı Celil Toprak Başkanlığında kendisini karşılayan vatandaşlarla kentte esnafı ziyaret etti. Davutoğlu’na Ardahanlılar yoğun ilgi gösterdi.
 
Ardahan Valiliği programı son anda iptal olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kongre Caddesinde bulunan parti binasını ziyaret etti.
 
67 İLDE ÖRGÜTLENDİK, GÖZÜM HEP DOĞUDA
 
Daha sonra Kura Nehri kıyısında bulunan Lezzeti Kür’de STK ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Davutoğlu, burada yaptığı açıklamada, Ardahan'ın önemli potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyelin kendi iktidarlarıyla değerlendirileceğini ifade ederek "Toplumun huzura ihtiyacı var. 83 milyon ortak bu vatanın sahipleriyiz. Refahı halka yaymak için siyasetteyiz. 67 ilimizde, 310 ilçemizde teşkilatlandık ve geçtiğimiz ay da ilçe kongrelerimizi başlattık. Geçen hafta ilk Batman il kongremizi yaptık, genel merkezimizi açtık, inşallah yarın da Ardahan il kongremizi yapacağız” dedi.
 
KURA’DAN MERİÇ’E SES VERECEĞİZ
 
Ardahan'ı önemsediklerini belirten Davutoğlu,  yapılacak kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek şöyle devam etti: "Yarın Ardahan'dan bir ses vereceğiz ta Edirne'ye, Kura Nehri'nden Meriç Nehri'ne ses vereceğiz ve şunu diyeceğiz, 'Türkiye'nin batısında ne varsa, hangi imkan varsa doğusunda da olacak'. Buraları iyi bilirim, başbakan olmadan önce son ziyaretimi buraya yapmıştım. Yani Ardahan'ın suyunu içtik başbakan olduk. Kura Nehri'ne dokunduk, buralar bereketli topraklar."
Davutoğlu, Ardahan'da göçün durması gerektiğini, bunun da bereketli topraklarının değerlendirilmesiyle mümkün olabileceğini sözlerine ekledi.

Bu haber 1820 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • yasin KAYIKÇI
  2 hafta önce
  Türkiye'nin batısında ne varsa, hangi imkan varsa doğusunda da olacak'. Bu cümle bana yabancı değil çok duydum
 • 1990
  2 hafta önce
  Benim anlamadığım Başbakan olmuş bu memleketin suyunu içmiş kura nehrinden geçmiş anlamadığım Başbakan olduktan sonra veya öncesi neden bu memleketi önemsemedi sn Davutoğlu ozaman da iktidarda önde gelen isimlerden di ozaman da sahip çıka bilirdi bu memlekete ben şayet başarılı olacak veya olur die düşünmüyorum insanlara bir katkı fayda sunamaz memlekete de etkisi olmaz iktidar da olamaz bu halkın iktidarı lideri Gönüller'in lideri sn Recep Tayyip Erdoğandır.