Reklam

DAMAL'I DEĞİŞTİRECEK PROJELER HAYATA GEÇİYOR

Enerji boru hatlarının geçtiği güzergahta yer alan Ardahan’ın şirin Damal ilçesi hızla gelişen ve değişen görünümüyle cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 DAMAL'I DEĞİŞTİRECEK PROJELER HAYATA GEÇİYOR
03 Temmuz 2017 - 14:11

Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, 3 yıldır büyük titizlikle üzerinde çalıştığı yatırım ve projeleri hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

PROJELERİN FİNALİ BU YIL

“Damal için hayati önem kazanan yatırım ve projelerin bu yıl finalini gerçekleştireceğiz” diyen Başkan Önal, “Terminal, sanayi sitesi, park ve bahçeler, Pazar yeri ve Atatürk siluetinin olduğu seyir alanı, amfi tiyatro ve sosyal donatılar projelerini bu yılsonu itibariyle hayata geçireceğiz. Terminal projesinin temelini attık. Sanayi sitesinde dükkânları yılsonu itibariyle hazır olacak. Damallılara vad edip de hayata geçiremediğim 2 proje var. Bunlardan birisi konut projesi, diğeri süt sektörü ve hayvancılık ile ilgili projelerdir. Bu projeleri de gelecek yıl hayata geçireceğiz. Bunun yanında Damal Bebeğinin heykelini kent meydanına yapıp Damal bebeğinin sembol haline getireceğiz. İnsanlar gelip bu heykel önünde resim çekip selfie yapacaklar. ” dedi.

DAMAL İLÇESİ ŞANTİYEYE DÖNDÜ

Damal en hızlı ve en çabuk büyüyen bir ilçe konumu halini aldığını ifade eden Başkan Önal, “ Damal’da iki tane büyük şantiye kuruldu. Bunlardan birisi TANAP diğeri ise Ilgar Tüneli. Bu şantiyelerde yaklaşık olarak bin kişi istihdam ediliyor. Bu da ilçemize esnafımıza olumlu olarak yansıdı. Bizim projelerimizle birlikte Damal ilçemiz şuan bir şantiye halini almış durumda. Damal Belediyesi’nin bu kadar projeleri dikkate alındığında borcunun olmadığını ifade etmek istiyorum. İstanbul Kartal ve İzmir Karabağlar belediyeleri ile kardeş belediye protokolümüz var.” açıklamasında bulundu.

DAMAL ESKİ DAMAL DEĞİL

Damal ilçesinin fiziki olarak değişime uğradığını aktaran Başkan Önal, “Geliştirdiğimiz projeler sayesinde ilçemiz kent görünümüne kavuştu. Şirin bir kasaba haline geldi. Dışarıdan gelenler bunu rahatlıkla görebiliyorlar. Damallıların 10 katı dışarıda yaşıyor. 200’e yakın yazlık ev yapıldı. Bu da geriye göç demektir. Damal eski Damal değil. Doğal hayat burada, her şeyin iyisi burada. Komşuluk ilişkilerimiz çok güçlü. İlçemizde huzur en üst seviyede. Damal’ı yeniden keşfetmeye çalışıyoruz. “ diye konuştu.

DAMAL’DA FESTİVAL HAFTASI 11 TEMMUZ’DA

Başkan Önal, Karadağlar'ın eteğinde her yıl Atatürk silueti oluşması dolayısıyla yapılan "Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri" 11 Temmuz Salı günü düzenleneceğini söyledi. Önal, bu yıl 21'incisi yapılacak olan şenliklere, önceki yıllara oranla daha çok katılımın olacağını beklediklerini dile getirdi. İlçeye geleceklerin Atatürk siluetini çok daha rahat ve keyifle izleyebilmeleri için bazı çalışmalar yaptıklarını dile getiren Ergin Önal, şunları kaydetti:

"Bu yıl en büyük amacımız seyir alanına gelen herkesin rahat ve keyifle izlemesini sağlamak. Bu nedenle bazı güzel çalışmalar yaptık. İyi de sonuç aldık. Seyir alanı son derece iyi bir konuma ve altyapıya kavuştu. Bu kutlamalar bir önceki yıllara oranla daha sağlıklı ve daha altyapısı sağlam şartlarda gerçekleşecek. Ali Ekber Ören, Burhan Yıldırım ve mahalli sanatçılarımız festivalimize renk katacak." Silueti izlemeye çok sayıda insanın gelmesini beklediklerini belirten Önal, yurt içi başta olmak üzere yurt dışından da gelenlerin olacağını da sözlerine ekledi.

Bu haber 3449 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum