Reklam

Damal'da DSP'li İsmail Abalay iddialı

Damal'da DSP'li İsmail Abalay iddialı
04 Mart 2019 - 13:44 - Güncelleme: 04 Mart 2019 - 14:06

Demokratik Sol Parti (DSP) Ardahan Damal İl Genel Meclis üyesi 1. Sıra adayı İsmail Abalay, DSP olarak ilçede seçimlerde başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi.

Aynı zamanda Ata Mahallesi (Aşağı Gündeş) muhtarı olan İsmail Abalay (56), DSP İl Genel Meclis Üyesi 2. Sıra adayı Dursun Şalbudak ile birlikte seçim çalışmalarını sürdürdüklerini, ev ev, hane hane gezip seçmenlere ulaşıp destek istediklerini dile getirdi.

Damal’da köylerin büyük sorunlarının olduğunu, köylerin yol ve içme suyu sorunlarının had safhada olduğunu anlatan DSP İl Genel Meclis Üyesi 1. Sıra adayı İsmail Abalay, “Ata Mahallesinde yıllardır muhtarlık yapıyorum. Damal’a bağlı köylerimizin tüm sorunlarının yakından bilen birisi olarak hizmet için adayım. Sık sık köyleri geziyorum. Köylerimizin yaşadığı yol ve su sorunlarını bire bir hisseden, haklı serzenişleri duyan bir muhtarım. Bu sorumlulukla Damal halkı daha refah nasıl yaşar anlayışı ile görevden kaçmayarak bende elimi taşın altına koymak istedim. Şahsım olarak başta SERKA, TKDK, KOSGEB, DAP gibi proje merkezlerine ilçemiz için projeler hazırlanması, Meraların daha verimli kullanılması için sulama kanalları oluşturulması, Çiftçimizin şahsi ekili alanları için sulama merkezlerinin oluşturulması,  Köylerde Süt toplama merkezlerinin kurulması,  İçme sularının daha hijyenik bir şekilde evlere ulaşması, Köy yollarının sıcak asfalt yapılması, Köy içi parke taş eksiklerinin tamamlanması gibi bir çok projeyi hayata geçirerek Damal İlçemizi göç veren bir ilçe yerine göç alan bir ilçe konumuna taşımak için çalışacağım” dedi.

31 Mart Yerel seçimlerine çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiğini, halkın samimi ve sıcak davranışından dolayı teşekkürlerini ileten Abalay, yerel seçimlerin ülke için hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Bu haber 3093 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum