Reklam

Çürümeye terk edildi!

Çürümeye terk edildi!
07 Ağustos 2018 - 00:10

Geçtiğimiz yıl Çıldır gölü kenarında düzenlenen kabotaj bayramı ile yelkenli ve kanu yarışlarıyla birlikte, biri Ardahan’a bir diğeri ise Kars tarafına UHD bir önceki Bakanı Ahmet Arslan tarafından hizmete sokulan 20 kişilik tur tekneleri bu yaz, su yüzü görmeden çürümeye terk mi edildi?

Kars Arpaçay Çanaksu Kütük Ev sahilinde motor pervanesi kırılan tur teknesi, kıyıda kızağa çekilereken, Ardahan Çıldır Kuzey Yıldızı kıyısında kızağa çekilen teknelerin akıbetleri belli değil.

Çıldır Gölü her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçinin akınına uğrarken, balık, kızak, Kütük Ev piknik alanı, bungalov evleri, yüzme ile hizmet verirken, Çıldır Gölü’nün en önemli ve en ilgi çeken aktiviteleri arasında olan tekne turları bu yıl yapılmadı.

Geçtiğimiz yıl, Müteahhit firma tarafından Göl kenarına yapılan beton kaplamalı strafor iskeleler bir yıl geçmeden Çıldır Gölü dalgalarına dayanmadı, tekneler askıda kaldı.

Teknelerin kıyıya yanaşması için yapılan beton kaplamalı strafor seyyar iskele bir yıl geçmeden parçalanarak bozulmasıyla birlikte tekneler kızaklar üzerinde bekletilirken, bu yıl tatil sezonu sonrası plastik yüzer dubaların sezon sonunda gelmesiyle birlikte tekneler bu yıl Göle hasret kaldı.

Bu haber 2061 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum