Reklam

ÇILDIR VE HANAK HAYVAN PAZARI AÇILDI

ÇILDIR VE HANAK HAYVAN PAZARI AÇILDI
06 Kasım 2020 - 20:13
Çıldır ilçesine Hayvan Pazarı kazandıran Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, geçen yıl teslim alınan ve hizmete açılan Hayvan Pazarı’nı ziyaret ederek üretici ve alıcılarla buluştu.

Çıldır Hayvan Pazarı, hayvan alım satımı için Salı günü kararlaştırılırken bu hafta ilk gün olmasına rağmen hayvanlarını satmak isteyen çiftiler ve hayvan alımı yapan tüccarlar tarafından yoğun ilgi gördü. Sıkı pazarlıkların yapıldığı hayvan pazarına rağbetin artacağı bundan sonra daha çok hayvan getirileceği ve alıcıların da buraya gelerek alışveriş yapacak olması vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

HER SALI ÇILDIR HAYVAN PAZARI VAR

Çıldır Belediye Başkanı K.Yakup Azizoğlu yapmış olduğu açıklamada “Geçen yıl teslim aldığımız Hayvan Pazarımızda bazı eksiklilerden dolayı vatandaşlarımızın hizmetine sunamamıştık. Şuan tam olarak faaliyete açtık. Çiftçilerimiz hayvanlarını gönül rahatlığı ile getirip burada alıcılarına satabilir veya alabilirler. Ben buradan tüm hayvan sahiplerine ve tüccarlarımıza seslenerek her hafta Salı günü açık olan hayvan pazarımıza davet ediyorum. Gelin pazarımızı ve Çıldır’ımızı canlı tutalım. Belediye olarak Hayvan Pazar’ında tüm hizmetler verilmektedir. Çıldır ilçemizi Hayvancılık Merkezine dönüştürmek için el birliği yaparak çalışalım” dedi.

HANAK HAYVAN PAZARI YENİDEN AÇILDI

Öte yandan Şap hastalığı nedeniyle geçici olarak 1 aydır kapalı olan Hanak Hayvan Pazarı, karantinanın kaldırılması kararı ardından yeniden hizmete açıldı. Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, temel geçim kaynağı hayvancılık olan Hanak ilçesinde yeniden açılan Hayvan Pazarı’nı ziyaret ederek burada üreticilerle sohbet etti ve sorunlarını dinledi. Hanak Hayvan Pazarı, her Cuma hizmet veriyor.
Bu haber 9399 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum