Reklam

ÇILDIR CHP, EMANETİ GERİ ALACAĞIZ!

ÇILDIR CHP, EMANETİ GERİ ALACAĞIZ!
28 Mart 2019 - 16:53

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çıldır Belediye Başkan adayı Mülazim Karaçay, İl Genel Meclis üyesi adayı Baha Yunusoğlu ve CHP İlçe Başkanı Nevzat Şirin gazetemize özel açıklamalarda bulunarak, 5 yıldır emanet olarak bıraktıkları Çıldır Belediyesini tekrar kazanacaklarını dile getirdi.

Çıldır’da mevcut Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu’nun kötü bir performans ortaya koyduğunu, devletin yaptığı yatırımları bile kendisi yapmış gibi halka lanse ettiğini ifade eden CHP’liler, 31 Mart akşamı galibiyetlerini ilan edeceklerine inandıklarının altını çizdiler.

MEVCUT BAŞKAN, AKTAŞ KAPISINI DA BEN YAPTIM DİYOR

“Seçime değil, sanki savaşa giriyoruz” diyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çıldır Belediye Başkan adayı Mülazim Karaçay, “ Bu seçimde rakibimiz Belediye Başkanları değil, Cumhurbaşkanıyla seçime giriyoruz. Maalesef seçimlerde iktidar her türlü baskıyı devlet kurumlarını kullanarak gerçekleştiriyor. Çıldır’ımız da bu durum yaşanıyor. Her türlü baskıya rağmen halk yanımızdadır. Esasında Çıldır’ın 3 temel sorunu vardır. İşsizlik, sağlık ve eğitim. İşsizlik nedeniyle genç nesil göç ediyor, diğer iki faktörde bu durumu tetikliyor.

Bunun yanında Devletin yatırımlarını mevcut Belediye Başkanı kendine sahipleniyor. Mesela Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yaptığı binayı kendi yapmış gibi gösteriyor. Kaldı ki bu bina tarihi bir binaydı, yıkılmaması gerekirdi. Şimdi devlet tarafından ilçeye hastane yapılıyor, onu da kendisi yapmış gibi anlatıyor. Aşıkşenlik’te ilçe Özel İdare sondajla su çıkardı onu da Belediye yapmış gibi halka anlatıyor. Aşıkşenlik’te yapılan bir bina var,  İstanbul Bağcılar Aşıkşenlik Kültür Derneğinin yaptığı binayı bile, ben yaptım diyor. Mevcut Başkan, Çıldır Göl kenarında belediye başkanlığı dönemimde diktiğim ormana bir tane fidan katkı sunmamıştır. Aşıkşenlik Belediye Başkanlığı dönemimde beldeme 5 adet park yaptım, şuan ki mevcut Çıldır Belediye başkanı ilçeye 1 tane park yapmamıştır. Aktaş Sınır Kapısına bile sahip çıkıyor. Mevcut başkanın ilçeye hiçbir katkısı ne yazık ki yoktur” dedi.

PROJELERİNİ SIRALADI

Mülazim Karaçay Başkan olduğu takdirde ilçeye yapacağı projelere değindi. Karaçay, “Başkan olduğumda ilk işim Çıldır’da bir huzurevi yapmaktır. Çünkü ilçemizde gençler göç etti, yaşlı nüfus arttı. Ardahan için de durum aynıdır. Bunun yanında Burada bir yurt yapıldı, belediye gitti otel aldı, oysa otel yerine yurt alınsaydı, Çıldır’da yüksekokulumuz vardı ve kapanmazdı. Öğrencilerimize kalacak yer temin etmek bizlerin en büyük görevi olmalı, bunu sağlayacağım.

Çıldır’da hayvancılık ve doğa turizmine ağırlık vereceğiz. Doğu ekspresinin Çıldır’a getirilmesi noktasında mücadele vereceğim. Aktaş, Çıldır ve baraj göllerimiz var bunlardan daha fazla yararlanabilmemiz için trenin buraya gelmesi gerekmektedir. Çıldır’dan Ardahan’a raylı tren sistemini kurup turistlerin Yalnızçam kayak tesislerine gitmesini Ardahan Belediye Başkan adayımız Faruk Demir’le birlikte sağlayacağız.  Hayvancılık konusunda Belediye olarak Büyükşehir Belediyelerinin desteğiyle ilçemize et entegre tesisi kurmak projelerimiz arasındadır. Bunu gerçekleştireceğim. Toplumsal talep üzerine Belediye Başkanı oldum. Hedefimiz 31 Mart gecesi Çıldır’da CHP’nin iktidar olmasını sağlamaktır” diye konuştu.

BAHA YUNUSOĞLU, HALK TARAFINDAN SEVİLİYOR

Gazetemize açıklamada bulunan CHP Çıldır İl Genel Meclis Üyesi adayı Emekli öğretmen Baha Yunusoğlu ise, “Bu yola inanarak çıktım. Gittiğimiz her yerde insanlar bize sahip çıkıyor. Gittiğimiz yerlerde en büyük sorun yol sorunu. Hele Baltalı, Kotanlı ve Sabaholdu köyüne gittiğimizde insanlar veryansın ediyor. Yollar çamurdan geçilmiyor, bataklık halinde. Köylerde en büyük sorun taziye evleri. Bu sorunu ortadan kaldıracağız. Köylerin bir de içme suyu sorunu var. Kurtkale bölgesi bu konuda büyük sıkıntı çekiyor. Köyde içme suyu problemi var. Akkiraz köyünde düşünün bazı insanların evlerinde içme suyu yok, insanlar dereden su içiyor. Eski Beyrehatun köyüne mesela bir futbol sahası lazım. İl Genel Meclis Üyesi olursam bunu sağlayacağım.  Örneğin Eşmepınarda taş ocakları var, bunlar meraya, doğaya, insanlara Çıldır Gölü’ne zarar veriyor. Bunların kira sözleşmesi bittikten sonra bu kum ocaklarını başka yere taşınması noktasında mücadelemiz olacaktır. Ben halka söz verdim; seçildiğimde cumartesi, pazar dahi köylerde olacağım, sorunlarını çözeceğim. İl Özel idaresi yetkililerle birlikte köylere gidip sorunları belirleyeceğim.

Köylere gittiğimde insanlar bizleri tanıyor, burada 4 aday yarışıyor. İktidar partisi biz gelmesek hizmet gelmez diyor vatandaşlara. Biz de onlara iktidar bugüne kadar hangi sorununuzla ilgilendi diyoruz. İnsanlar 31 Mart gecesi bizleri seçecektir” ifadelerine yer verdi.  

 NEVZAT ŞİRİN: EMANETİMİZİ GERİ ALACAĞIZ

CHP Çıldır İlçe Başkanı Nevzat Şirin ise şunları söyledi: “5 yıl Çıldır ilçemiz için kayıp yılı oldu. Bizler emanet olarak 5 yıl önce bıraktığımız belediyeyi tekrar geri alacağız. Bu kadar baskıya rağmen halk bizim yanımızda. Rekor bir oyla kazanacağımızı düşünüyorum. Çıldır halkı başka yerlere benzemez çok duyarlı bir halktır. Üzerine düşeni yapacaktır. Gittiğimiz her yerde çok iyi karşılanıyoruz, halkımıza güveniyoruz. Çıldırlı gereğini yapacaktır, herkesin desteğini bekliyoruz. CHP’yle Çıldır ilçesi bütünleşmiştir.” 

Bu haber 1707 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum